Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.10.2019 12:30
Yakuza Like a Dragon i NPC
496V

Yakuza: Like a Dragon zaoferuje nowe podejście do budowania relacji z NPC

Najnowsza gra z serii Yakuza, oprócz gruntownej przebudowy mechaniki rozgrywki, ma zaoferować także zupełnie nowy system pogłębiania więzi z postaciami spotykanymi w grze. 

Yakuza: Like a Dragon ma być nowym rozdaniem dla całej serii, która przy okazji wydania odświeżonych wersji na konsole nowej generacji, przeżywała drugą młodość i przebiła się do mainstreamu także w Europie. Twórcy nadchodzącej części zapowiadają duże zmiany.

Jedną z nich ma być przebudowana mechanika "Więzi". Protagonista, Kasuga Ichiban, będzie mógł od teraz zawiązywać i umacniać relacje ze swoimi sojusznikami. Dzięki nowym możliwościom będziemy mogli walczyć, jeść i grać wespół z nowymi przyjaciółmi. Budowanie więzi może skutkować rozwojem rzeczonych partnerów. Będą mogli uczyć się nowych zdolności oraz ruchów.

Co więcej, dzięki pogłębianiu relacji, będziemy mogli odblokowywać poboczne misje, które będą się na nich skupiały. Jako Ichiban, będziemy poznawać historię i zwyczajne konkretnych bohaterów. Jakby tego było mało, silne więzi odblokują specjalne "Bond Skills", które będą funkcjonowały na zasadzie ataków kombinacyjnych do wykorzystania w trakcie walki. 

Opisywana część Yakuzy jest siódmą z cyklu i zadebiutuje już w 2020 roku - oczywiście na PlayStation 4! Zdecydowanie jest na co czekać, a dla fanów serii, pozycja obowiązkowa! 

Interesujesz się grami SEGI? Przeczytaj również:

Źródło: https://www.onlysp.com/yakuza-like-a-dragon-offers-new-ways-to-bond-with-npcs/

Tagi: Ryu Ga Gotoku Studio Sega Yakuza: Like a Dragon