Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.10.2019 17:15
Analogue Pocket
1081V

Analogue Pocket to retro konsola dla największych fanów Game Boy'a

Game Boy nadal ma wielu fanów i to właśnie dla takich osób powstaje Analogue Pocket. Urządzenie pozwoli grać w klasyczne produkcje z konsoli Nintendo, ale jednocześnie dzięki dopracowanemu ekranowi zapewni świetną jakość rozgrywki.

W 2020 roku na rynku zadebiutuje bardzo interesujące urządzenie dla sympatyków retro konsol. Kenyon Weston we współpracy z Analogue oficjalnie zapowiedziało prace nad Analogue Pocket, który ma zapewnić najlepszą jakość rozgrywki w klasyczne gry z trzech systemów Nintendo: Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance.

Mała konsola ma zachwycić graczy nie tylko możliwościami, ale także wyglądem, ponieważ firmy chcą zapewnić świetne doświadczenie pod wieloma względami i trafić w gust graczy liczących na odpowiednią jakość posiadanych sprzętów.

Analogue Pocket będzie zawierać 3,5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1600 x 1440 (10 razy większa od systemu Nintendo) – zdaniem twórców „wyświetlacz przewyższa każdy ekran dedykowany przenośnym konsolom do gier”. Klienci otrzymają także możliwość podłączenia konsoli do TV przez HDMI i następnie zapoznamy się z produkcjami za pomocą kontrolerów na Bluetooth.

Użytkownicy mogą także postawić Analogue Pocket na dedykowanej podstawce, podłączyć do konsoli dwa kontrolery na USB i w taki sposób doświadczać rozgrywki. Sprzęt pozwala mapować każdy przycisk. Platforma posiada gniazdo na karty microSD, a ładowanie odbywa się przez kabel USB-C.

Konsola posiada oczywiście odpowiednią kieszeń na gry, więc platforma skorzysta z oryginalnych produktów Nintendo. Firma zapewni także wbudowaną aplikację Nanoloop, która jest popularnym syntezatorem do tworzenia muzyki opartej na oryginalnym chipie dźwiękowym Game Boy'a.

Cena: 199 dolarów, a premiera odbędzie się w 2020 roku.

Analogue Pocket

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.analogue.co/pocket/

Tagi: Analogue Pocket Game Boy game boy advance game boy color