Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 19.05.2019 13:27
Game Boy. Rewolucyjna konsola Nintendo miała otrzymać ekran dotykowy
1650V

Game Boy. Rewolucyjna konsola Nintendo miała otrzymać ekran dotykowy

Nintendo od zawsze stawiało na innowacje, dzięki czemu każda ich konsola jest po pewnym względem przełomowa. Nie inaczej było z kultowym Game Boyem, który miał otrzymać między innymi ekran dotykowy!

Nintendo Game Boy do dziś pozostaje jedną z najbardziej kultowych i najlepiej sprzedających się konsol wszech czasów.

Team Sonic Racing - recenzja gry. Sonic znów jest najlepszy!

Ekipa "Did You Know Gaming?" przygotowała z okazji 30 lecia konsolki fantastyczny materiał pełen bardzo fajnych ciekawostek na jej temat. Dowiecie się z niego między innymi tego, że idea na Game Boya powstała już w 1971 roku, że kieszonsolka Japończyków potrafiła połączyć się nawet z maszyną do szycia, a także, że w pewnym momencie rozważano dodanie do niej ekranu dotykowego.

Pierwszy Game Boy wraz z wersją Color rozszedł się na świecie w aż 118 milionach egzemplarzy i tuż za Nintendo DS, jest najlepiej sprzedającą się konsolą przenośną w historii. Co ciekawe kolorowa wersja Game Boya miała moc aż 4 razy większą niż jego starszy brat, co w dzisiejszych czasach na spokojnie moglibyśmy uznać za Game Boya Pro.

Ah, no i trzeba przyznać, że Game Boy był niezniszczalny - podczas I wojny w Zatoce Perskiej jeden egzemplarz przetrwał bombardowanie - pomimo spalonej obudowy, środek był w pełni sprawny.

Tagi: ciekawostki did you know gaming Game Boy gbc Nintendo