Tytus Stobiński Tytus Stobiński 16.10.2019 13:48
Stellaris: Galaxy Command wycofane z dystrybucji za sprawą oskarżeń o plagiat! Paradox Interactive przeprasza
627V

Stellaris: Galaxy Command wycofane z dystrybucji za sprawą oskarżeń o plagiat! Paradox Interactive przeprasza

Paradox Interactive nie ma obecnie powodów do zadowolenia. Udostępnione wczoraj Stellaris: Galaxy Command w wersji beta zostało zdjęte z sieciowych sklepów dla systemów Android oraz iOS.

Stellaris to popularna marka gier gatunku 4X, która wraz ze świeżo zapowiedzianym Stellaris: Galaxy Command postanowiła wybrać się na urządzenia mobilne. Tytuł w wersji beta pojawił się w wybranych krajach, lecz nie pozwolił graczom nacieszyć się sobą zbyt długo, ponieważ musiał zostać wycofany z dystrybucji.

Powód? Splagiatowanie jednej z grafik, która posłużyła w Galaxy Command jako tło. Jak się okazuje, spostrzegawczy gracze dość szybko zauważyli, że widoczny w grze artwork, jest tak naprawdę dziełem Kenny'ego Magnussona, dyrektora artystycznego 343 Industries. Jeżeli dobrze się przyjrzycie, to możecie zauważyć, że na tzw. Skorpionach wciąż widoczne jest logo UNSC. Nie ma więc wątpliwości - obrazek pochodzi bezpośrednio z serii Halo.

Developer, kiedy sprawa nabrała rozgłosu, nawet nie próbował się wypierać i jedynie wycofał grę z dystrybucji do czasu usunięcia grafiki. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu, twórcy sypią głowę popiołem i twierdzą, że całość jest zwyczajną pomyłką.

Warto przeczytać:

Tagi: