Iza Łęcka Iza Łęcka 15.10.2019 11:50
Fortnite 2
2540V

Fortnite Rozdział 2 wystartował. Zwiastun pokazuje nowy świat

Epic Games rozpoczyna drugie życie Fortnite. Gra z podtytułem „Rozdział 2” wystartowała z pierwszym sezonem, a serwery odświeżonego Battle Royale właśnie ruszyły. Twórcy zaprezentowali mnóstwo nowości, których wszelkie szczegóły znajdziecie na naszym portalu.

Epic Games zdecydowało się na wyjątkowe zakończenie dziesiątego sezonu rywalizacji w Fortnite. Twórcy rozpoczęli sekwencję, przez którą na mapie pojawiła się czarna dziura – do jej wnętrza wpadli gracze, mapa oraz cała zawartość Battle Royale. Świat Fortnite'a zaliczył swój koniec.

Następnie rozpoczęto nadawanie specjalnej transmisji, podczas której gracze oglądali czarną dziurę – z jej wnętrza od czasu do czasu pojawiały się liczby sugerujące rozpoczęcie rozgrywek 15 października. Epic nie dopilnowało informacji i szczegóły Fortnite 2 wylądowały w Sieci.

Fortnite 2 – ile waży aktualizacja?

Epic Games przygotował sporo nowości. Aktualizacja wersji na PC wymaga pobrania 14,9GB lub 16,1GB danych. W przypadku konsol gracze ściągną około 21GB. Także fani na urządzeniach mobilnych przed rozpoczęciem rozgrywki muszą zaktualizować grę.

Fortnite 2 – jak zacząć?

Epic Games właśnie wrzuciło pliki aktualizacji Fortnite Rozdział 2 na serwery, więc wystarczy włączyć i wyłączyć grę, by móc pobrać pliki i następnie rozpocząć rozgrywkę.

Fortnite 2 – nowości!

Przedstawione materiały zapraszają graczy do nowego świata. Odświeżona mapa zawiera wiele rzek, po których gracze mogą poruszać się za pomocą łodzi. Fani Battle Royale będą teraz pływać, a podczas rozgrywki będziemy zdobywać poziomy doświadczenia w zależności od wydarzeń. W grze pojawiło się łowienie, nowe cieszynki oraz skórki, zupełnie nowy Battle Pass, a autorzy odświeżyli wygląd skrzynek.

Co nowego?

  • Nowy świat – Wybierzcie miejsce lądowania i eksplorujcie zupełnie nową wyspę z 13 nowymi lokacjami.
  • Nowe zabawy w wodzie – pływanie, wędkowanie, motorówki i więcej.
  • Nowy sposób współpracy – teraz możemy leczyć znajomych za pomocą bandażowej bazooki, przenosić powalonych towarzyszy lub świętować zwycięstwa za pomocą nowych, grupowych emotek.
  • Nowe kryjówki – chowanie się w stogach i śmietnikach? Dla dobra rozgrywki i celnych strzałów czasami warto zaczekać z atakiem.
  • Ulepszona walka – gracze mogą teraz usprawniać bronie na stanowiskach ulepszeń oraz walczyć za pomocą uproszczonego arsenału.
  • Więcej nagród, mniej harówki – twórcy postanowili dopracować system rozwoju postaci, by gracze mogli teraz skupić się na rozgrywce i przyjemnościach.

Fortnite 2 – nowa mapa!

W odświeżonym Fortnite pojawi się zupełnie nowa mapa. Twórcy podzielili lokację na kilka wyraźnie zaakcentowanych miejsc, które zostały rozdzielone przez rzeki. W grze natrafimy także na miasteczka – to w nich odbędą się najważniejsze pojedynki nowego Battle Royale od Epic Games.

Fortnite 2 – nowy Battle Pass

Za 950 V-dolców otrzymacie dostęp do zupełnie nowego Karnetu Bojowego oferującego ponad 100 nagród. Zdobywając kolejne poziomy zgarniemy tym razem do 1500 V-dolców, które przeznaczymy na kolejny Battle Pass lub skórki. Gracze będą teraz zdobywać PD dzięki nowemu systemowi rozwoju bohatera, a po każdym meczu nagrodzeni zostaniecie również medalami.

 

Fortnite 2 mapa

Więcej o tym tytule przeczytasz na naszym portalu:

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software