Tytus Stobiński Tytus Stobiński 14.10.2019 18:19
Master Chief
801V

Halo Infinite - mamy oświadczenie od 343 Industries w sprawie odejścia Mary Olson

Odejście drugiego dyrektora kreatywne pracującego nad Halo Infinite wzbudziło spore obawy społeczności skupionej wokół gry. Czy tytuł dostarczy nam jakość, do jakiej przyzwyczaiła nas seria o przygodach Master Chiefa?

343 Industries zmaga się z pewnymi kłopotami, o czym świadczyć może fakt, że Mary Olson, która według plotek, zastąpiła Tima Longa na stanowisku dyrektora kreatywnego, po zaledwie dwóch miesiącach przestała piastować wspomnianą funkcję. Developer widząc narastające poruszenie wśród graczy, postanowił wyjaśnić sprawę na forum reddit. W długim poście wystosowanym do graczy, możemy przeczytać m in.:

Cześć wszystkim, postanowiłem wyjaśnić, jaką rolę pełnili w naszym studiu Mary oraz Tim, bo widzę sporo niedopowiedzeń i zamieszania w tym aspekcie. Nim przejdę do tego, chciałbym Was zapewnić, że cały zespół 343 Industries ciężko pracuje nad tym, by dostarczyć Wam jak najlepszy tytuł.

Rolą Tima, jako dyrektora kreatywnego, była pomoc w podejmowaniu kreatywnych decyzji dotyczących projektu i kierunku, w którym gra zmierza. Niezależnie, czy mówilismy o kampanii fabularnej, czy też trybie wieloosobowym. 

Rolą Mary natomiast, jako producenta wykonawczego, a następnie głównego producenta kampanii była pomoc w doprowadzeniu prac nad grą do końca. Mówimy tu Bożym Narodzeniu 2020 roku, ta data jest szczególnie ważna dla wspomianej kampanii. 

Niestety, tytuły mówiące, że Mary, która zastąpiła Tima również odeszła ze studia, są dalekie od prawdy. Oznaczają one, że Mary przejęła kreatywną kontrolę nad grą, nie była zadowolona z tego co zobaczyła i postanowiła odejść. Jeśli tak właśnie by się stało - całkowicie zrozumiałbym zamartwianie się. Była ona jednak głównym producentem, więc to cała sprawa to zupełnie inna kwestia. Producenci w naszym studiu wspierają projektantów, inżynierów, artystów. Mówiąc krótko, zadaniem producentów jest upewnienie, ze zespół rozwija się w dobrym kierunku. 

...Ponieważ Tim i Mary byli moimi przyjaciółmi, przykro mi że nie widuję ich tak często, ale cieszę się, że oboje mają się dobrze.

Wydaje się więc, że w 343 Industries nie dzieją się aż tak straszne rzeczy, a jedynie doszło do dwóch rotacji na wyższych stanowiskach, co zostało nieco źle odczytane przez graczy. Pozostaje nam czekać na kolejne materiał z Halo Infinite.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft