Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2019 21:30
FIFA 20 wyniki sprzedaży
576V

FIFA 20 wciąż króluje. GRID wjechał do rankingu sprzedaży, a GTA wraca do gry

Najnowsza produkcja Electronic Arts wciąż świętuje sukcesy w Wielkiej Brytanii. Podobnego zainteresowania nie otrzymał GRID, ale produkcja Codemasters wskoczyła do rankingu najpopularniejszych gier z UK. Poznajcie całe zestawienie.

Produkcja Electronic Arts nie chce oddać pierwszego miejsca w rankingu sprzedaży. FIFA 20 zaliczyła klasyczny hattrick i ponownie jest najchętniej kupowaną produkcją w Wielkiej Brytanii. Konkurencja nie mogła dorównać piłce EA Sports – chociaż tytuł odnotował 59% spadek sprzedaży w ujęciu tygodniowym.

Swoje miejsce zachował także Ghost Recon: Breakpoint, który ponownie nie zdołał trafić do najszerszego grona odbiorców, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tytuł zdołał utrzymać swoje miejsce (pomimo gorszej o 56% sprzedaży).

Największą nowością ubiegłego tygodnia był GRID, który przyjechał na piątą lokatę – 61% sprzedaży przypadło PlayStation 4, ale Codemasters nie może raczej mówić o wybitnym sukcesie... Choć jeszcze gorszy start odnotował Yooka-Laylee i Impossible Lair, który otworzył dopiero trzecią dziesiątkę (31. miejsce) – tutaj widzimy pewną ciekawostkę, bo najchętniej gracze sięgali po wydanie na Nintendo Switcha (56%).

Warto zwrócić uwagę, że GTA 5 ponownie wróciło do TOP 10... 

Wyniki sprzedaży gier z UK:

  1. FIFA 20 (1 - lokata z ubiegłego tygodnia)
  2. Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint (2)
  3. Mario Kart 8: Deluxe (7) 
  4. Gears 5 (4)
  5. Grid (nowość)
  6. Minecraft (15)
  7. The Legend of Zelda: Link's Awakening (5)
  8. Borderlands 3 (3)
  9. Grand Theft Auto V (12)
  10. Sea of Thieves (8)

Polecamy:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-10-14-fifa-20-retains-no-1-as-grid-reaches-top-five

Tagi: FIFA 20 Wielka Brytania wyniki sprzedaży