Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.10.2019 14:31
Pokemon Detektyw Pikachu wkrótce na Blu-ray i DVD
326V

Pokemon Detektyw Pikachu wkrótce na Blu-ray i DVD

Już w tym tygodniu na półki sklepowe trafi pierwszy pełnometrażowy, aktorski film w uniwersum Pokemon. Obraz osiągnął sukces w kinach i teraz spróbuje swoich sił na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD. Znamy szczegóły wydań.

Pokemon Detektyw Pikachu trafił do kin w maju i zarobił ponad 430 mln dolarów. Był to duży sukces nietypowego filmu, który został ciepło przyjęty przez widzów – tylko nieliczni spodziewali się tak ciekawego obrazu, który potrafiłby połączyć rzeczywistość z uniwersum Pokemonów.

Seria jest kapitalnie znana graczom (ponad 300 mln sprzedanych egzemplarzy różnych gier), fanom karcianek (ponad 25 mld sprzedanych kart) oraz entuzjastom animacji (22 sezony serialu w 160 krajach i ponad 20 pełnometrażowych animacji), ale oczywiście wciąż brakowało jednego: projektu z aktorami.

Ten zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju film zaangażował wielu znanych aktorów. Główne role zagrali: nominowany do Złotego Globu Ryan Reynolds („Deadpool”), Justice Smith („Jurassic Park: Upadłe królestwo”), Kathryn Newton (serial „Wielkie kłamstewka”), zdobywca Złotego Globu Bill Nighy („Jack: Pogromca olbrzymów”), nominowany do Oscara® Ken Watanabe („Incepcja”), Chris Geere (serial „Współczesna rodzina”), Suki Waterhouse („Zbuntowana”) oraz gwiazda muzyki Rita Ora. Natomiast W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli: Maciej Stuhr (Pikachu), Krzysztof Chodorowski (Tim), Katarzyna Kanabus (Lucy Stevens), Grzegorz Wons (Howard Clifford), Kazimierz Mazut (Roger Clifford), Patryk Czerniejewski (Jack) oraz Adam Bauman (Detektyw Yoshida).

Ryan Reynolds, aktor udzielający głosu postaci Pikachu, nie ukrywał zadowolenia z pracy na planie:

"Pikachu to chojrak. Musi nim być. Nie ma innego wyjścia. Wygląda jak bawełniana kulka. Mówi tylko „pika pika”, a wszyscy uważają, że jest słodki. Tymczasem bynajmniej nie jest słodki. Potrafi stanąć do walki z większym od siebie przeciwnikiem. Nie stroni od pyskowania. Fajnie było „zagrać” tę postać."

Produkcja była sporym wyzwaniem dla reżysera, ponieważ najważniejszym zadaniem zespołu było przygotowanie efektów w taki sposób, by Pokemony wydawały się realistyczne. Ekipa pracowała zarówno w studiach w Anglii jak i w USA. Za efekty wizualne odpowiedzialne są Moving Picture Company (MPC), Framestore, Image Engine, Rodeo FX i Instinctual VFX, z których większość pracowała wcześniej przy produkcjach Disneya - „Księga dżungli” i „Król Lew” oraz przebojowym cyklu „Fantastyczne Zwierzęta” rozgrywającym się w świecie Harry’ego Pottera.

Od 16 października „Pokemon Detektyw Pikachu” będzie dostępny na Blu-ray i DVD, tak prezentuje się pełna lista dodatków :

BLU-RAY:

  • Tryb detektywa - Obejrzyj film Pokemon Detektyw Pikachu w zupełnie nowy sposób. Odkryj świat ukrytych wskazówek, materiał z planu, ciekawostki, fakty o Pokemonach, zabawne dodatki, easter eggs i nie tylko!
  • Alternatywny początek
  • Moja przygoda z Pokemonami
  • Tworzenie świata detektywa Pikachu
  • Audiokomentarz Mr. Mime'a
  • Ryan Reynolds – poza Actor’s Studio
  • Teledysk

 DVD:

  • Moja Przygoda z Pokemonami - Zanurz się we wciągającym świecie Pokemonów z Justice'em Smithem!

Pokemon Detektyw DVD Blu-ray

Polecamy:

Tagi: blu-ray galapagos