Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 13.10.2019 19:38
Supergirl DC
699V

Według Kevina Smitha seriale DC są lepsze od filmów, bo są... dłuższe

Kevin Smith jest jednym z bardziej cenionych scenarzystów i aktorów w Hollywood. W jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się dlaczego według niego seriale DC są lepsze od filmów.

Jeśli na pierwszy rzut oka Kevin Smith nic Wam nie mówi, na pewno pamięć rozjaśni Wam fakt, że jest to osoba odpowiedzialna między innymi za sukces takich dzieł jak Clerks - Sprzedawcy czy też Dogma z 1999 roku.

W wywiadzie udzielonym portalowi PeopleTV znany scenarzysta stwierdził w nim, że jego zdaniem seriale tworzone przez DC są znacznie lepsze od ich filmów, bo są po prostu dłuższe.

To nie ma nic wspólnego z postaciami lub tym jak reagują na społeczne konsekwencje. Dobry scenarzysta może przekształcić wszystko w koncepcję, którą da się obejrzeć. Niektóre filmy DC miały mały mało czasu na zyskanie przychylności widzów. Te opowieści nie były satysfakcjonujące. Kiedy robisz telewizyjne show dla DC, takie jak Supergirl czy The Flash, nie masz dwóch godzin na opowiedzenie historii, tylko 22 godziny - oni mają po prostu więcej czasu.

Z jednej strony można powiedzieć, że Kevin ma rację, z drugiej jednak to trochę słabe wytłumaczenie, ponieważ konkurencyjne filmy Marvela, czy jakiekolwiek inne dzieła kinematografii pokazują, że nieco ponad 2 godziny w zupełności starczają na to, aby opowiedzieć kompletną, przemyślaną i sensowną historię.

Warto przeczytać:

Tagi: DC kevin smith Marvel