Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2019 23:40
Cavill i uniwersum Wiedźmina
7937V

Wiedźmin. Cavill nie przygotowywał się do roli, bo mnóstwo czasu spędzał przy grze i książkach o Geralcie

Henry Cavill kojarzony jest ze swojego zamiłowania do dzieł kultury z gatunku fantasy. Jak sam przyznał, uniwersum Wiedźmina było mu dobrze znane jeszcze przed dostaniem roli.

Wczoraj informowaliśmy Was o wielu nowościach, które zdradzono przy okazji rozmowy osób zaangażowanych w tworzenie serialu "Wiedźmin" z magazynem Premiere. Dziś pojawiły się nowe fragmenty, w których możemy znaleźć między innymi wypowiedzi głównego aktora, Henry'ego Cavilla. 

Odtwórca znany jest ze swojego uwielbienia do wszelakiej maści tworów traktujących o fantastyce oraz dużemu zamiłowaniu do gier wideo. Wygląda na to, że pomogło mu to w zrozumieniu roli Geralta

Nawet nie musiałem się przygotowywać... Ja nim oddycham, żyję tym uniwersum każdego dnia. Miałem już całe mnóstwo okazji, aby myśleć o tej postaci, gdy grałem w gry. Przygotowania były skończone, jeszcze zanim zaczął się kasting! 

Aktor wspomniał także o tym, jak przyzwyczajał się do noszenia odzieży, którą nosił Biały Wilk:

Najpierw musiałem się do tego przyzwyczajać... To było trochę niewygodne, ale potem zupełnie o tym zapomniałem! Każdego ranka idę o krok dalej we wcielaniu się w tę postać. Pozwala mi to wśliznąć się w buty Geralta.

Warto przypomnieć, że "Wiedźmin" zadebiutuje na platformie Netflix już w grudniu tego roku. Jest to bez dwóch zdań ogromna uczta dla wszystkich fanów gier oraz opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Oczekiwania rosną z każdym kolejnym tygodniem!

Więcej o serialu przeczytasz tutaj:

Źródło: https://www.cbr.com/henry-cavill-no-special-prep-for-witcher/

Tagi: geralt Henry Cavill Netflix the witcher wiedźmin