Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2019 23:45
PlayStation 5
2372V

PlayStation 5. Dysk SSD chwalony także przez polskich twórców z Mass Creation

To, że dysk SSD pozwoli wnieść granie na konsoli, na zupełnie nowy poziom, wiemy już od jakiegoś czasu. Co kilka dni można natknąć się na wypowiedzi ludzi związanych z branżą. Głos w sprawie zabrali także Polacy.

Kilka dni temu świat obiegła niezwykle głośna informacja. Sony oficjalnie zapowiedziało premierę PlayStation 5 i ogłosiło, że konsola pojawi się już w drugiej połowie przyszłego roku. Wciąż nie znamy dokładnych specyfikacji konsoli, jednakże jest parę pewniaków, które zdradził w kwietniu Mark Cerny. Jedną z nich ma być dysk SSD

Przy okazji prac nad swoją najnowszą grą, Shing!, Andrzej Sugier oraz Grzegorz Kurek udzielili wywiadu dla serwisu GamingBolt. Jednym z tematów, które poruszono przy okazji rozmowy, była implementacja dysków SSD do konsol oraz zalety takiego działania:

Na konsolach dysk nie jest odpowiedzialny jednak wyłącznie za wydajność, ale także to, jak konsola obsługuje przepływ danych. Nie ma sensu zagłębiać się w techniczne szczegóły, ale dzieje się tam mnóstwo szalonych rzeczy.

W związku z tym samo przełączenie się na SSD w przypadku PlayStation 4 oraz Xboksa nie wpłynie w dużym stopniu na osiągi czasowe. Proces ten najprawdopodobniej będzie poprawiony na nowszych platformach, dlatego możemy spodziewać się jeszcze szybszego ładowania.

Reasumując, twórcy sugerują, że to nie sam dysk, a składowa wszystkich części konsoli pozwoli na lepsze użycie SSD i w konsekwencji - szybsze ładowanie. Do premiery kolejnej generacji wciąż długie miesiące, ale wszystko zapowiada się niezwykle obiecująco! 

Przy okazji rzućcie okiem na nadchodzący projekt od Mass Creation, który zadebiutuje już w przyszłym roku:

Więcej o nadchodzącej generacji przeczytasz na naszej stronie:

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-ssd-will-improve-loading-and-unloading-of-data-during-gameplay-shing-dev?fbclid=IwAR3SUBfp_JFew5FlPaNqfeRBYfSPRvnLGNstV1jVUc1T3eLksJd52LFy_Bk

Tagi: Mass Creation PlayStation 5 Shing! Sony SSD

Nie przegap