Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.10.2019 17:44
Chorus
512V

Chorus to niezwykłe połączenie gry fabularnej i musicalu. Twórcy Dragon Age pokazali swoją nową grę

Summerfall Studios to nowy developer z siedzibą w Australii, za powstanie którego odpowiada były scenarzysta Bioware, który pracował m in. nad serią Baldur's Gate oraz Dragon Age. 

Chorus nie jest jednak tytułem, jakie mogliśmy się spodziewać ze strony Summerfall Studios. To wedle zapowiedzi Davida Gaidera i Liama Eslera interaktywny musical, który kładzie ogromny nacisk na warstwę fabularną. Główną bohaterką gry jest Grace, będąca częścią zespołu, którego wokalistka umiera w jej mieszkaniu. Na moment przed śmiercią jednak, informuje protagonistkę, że jest Muzą. Po jej odejściu, cała moc zostaje wchłonięta przez naszą bohaterkę.

Naszym głównym celem jest oczyszczenie się z zarzutów związanych ze śmiercią Muzy. Za tą bowiem odpowiada Chór, czyli tajemnicze stowarzyszenie, w którego skład wchodzą mityczne postacie. Wedle zapewnień otrzymamy historię pełną tajemnic, bóstw oraz romansów i spisków. 

Rozgrywka w Chorus ma się opierać na prowadzeniu dialogów i przekonywaniu rozmówców do naszych racji, w czym pomoże nam oczywiście muzyka. Za stworzenie wspomnianych kwestii odpowiadać będzie Troy Baker, a w protagonistkę wcieli się Laura Bailey znana choćby z oryginalnej Catherine i nadchodzącego The Last of Us: Part II. 

Obecnie trwa zbiórka funduszy na stworzenie gry. Znajdziecie ją tutaj. Developer skupia się tylko na komputerach osobistych, aczkolwiek nie wyklucza w przyszłości portów na inne platformy.

Spójrzcie więc na zwiastun produkcji i sami oceńcie, czy jesteście zainteresowani:

Warto także przeczytać na naszym portalu:

Tagi:

Nie przegap