Tytus Stobiński Tytus Stobiński 08.10.2019 12:41
Chang Ng Wai
916V

Hearthstone i dyskwalifikacja profesjonalnego gracza za komunikat dotyczący zamieszek w Hongkongu

Blizzard dość restrykcyjnie i surowo podchodzi do wielu spraw i nie jest firmą, która decyduje się na ustępstwa, twardo trzymając się swoich wewnętrznych regulaminów.

Doskonale na własnej skórze odczuł to właśnie Chung „Blitzchung” Ng Wai, profesjonalny gracz w Hearthstone, który został wykluczony z azjatyckiego turnieju Grandmasters. Co więcej, wszystkie jego dotychczasowe wygrane zostały zamrożone, a on otrzymał zakaz brania udziału w oficjalnych turniejach przez najbliższy rok. 

Ta surowa kara, to reakcja na oświadczenie związane z postępującymi obecnie zamieszkami w Hongkongu, jakie Blitzchung wygłosił podczas wywiadu udzielanego po zakończonym meczu. Jak można było usłyszeć, użył on słów "Wyzwolić Hongkong, to rewolucja naszej ery." 

Amerykańska korporacja mówi wprost - gracz złamał regulamin. Ten mówi wprost, że zakazuje się udziału w jakiejkolwiek działalności, która może zostać powiązana ze złą reputacją, obrazić kogolwiek lub też negatywne wpłynie na wizerunek Blizzarda". Firma zakończyła także współpracę z prowadzącymi, którzy pozwolili graczowi powtórzyć tą samą kwestię w języku mandaryńskim. 

Warto również przeczytać:

Tagi: Blizzard Entertainment Hearthstone