Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.10.2019 08:15
James Gunn na temat wypowiedzi Scorsese
2522V

James Gunn, reżyser "Strażników Galaktyki", odpowiedział na krytykę Martina Scorsese

Uznany reżyser, James Gunn, odniósł się do krytycznych słów Martina Scorsese w kierunku filmów na podstawie komiksów Marvela.

Bardzo kontrowersyjnego wywiadu udzielił przed paroma dniami Martin Scorsese, reżyser nadchodzącego "Irlandczyka". Wypowiedział się on tam na temat filmów Marvela, stwierdzając, że "to nie jest kino". Rozeszło się to bardzo głośno wśród społeczeństwa, a na pierwsze odpowiedzi nie musieliśmy długo czekać. 

Do słów zasłużonego reżysera odniósł się jego kolega po fachu, a przy okazji filmowiec, który zaangażowany jest w tworzenie filmów należących do Marvel Cinematic Universe - James Gunn. Swoje zdanie zamieścił on we wpisie na Twitterze:

Martin Scorsese jest jednym z moich pięciu ulubionych, żyjących twórców filmowych. Byłem oburzony, gdy ludzie krytykowali "Ostatnie kuszenie Chrystusa" bez obejrzenia go. Jestem niezwykle zawiedziony, że teraz on w ten sam sposób ocenia moje produkcje.

Trzeba przyznać, że Gunn wypowiedział się, jak to zwykle bywa w jego przypadku, z ogromną klasą. Choć Scorsese otrzymał poklask za rzeczone słowa od sporej rzeczy widzów, to jednak w opozycji do nich stanęła równie duża grupa, która broniła ekranizacji przygód superbohaterów. 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że w słowach kultowego twórcy jest ziarno prawdy?

Interesujesz się filmami Marvela? Sprawdź też:

Źródło: Twitter

Tagi: James Gunn Marin Scorsese Marvel Cinematic Universe

Nie przegap