Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.10.2019 14:20
Intel Xe data premiery
639V

Intel Xe. Raja Koduri zdradził datę premiery wyczekiwanych kart graficznych?

Bardzo możliwe, że główny architekt z Intela zdradził właśnie w ciekawe sposób datę debiutu kart graficznych od znanej firmy. Sprawdźcie sami!

Rynkiem kart graficznych "trzęsą" w tym momencie dwaj główni producenci - AMD oraz Nvidia. Sytuacja wygląda podobnie od lat, ale od jakiegoś czasu wiemy, że do walki chce włączyć się trzeci gigant, a mowa o Intelu. Firma przygotowuje karty graficzne z serii Xe.

Na ten moment wciąż mamy ledwie szczątkowe informacje na ich temat, a data premiery pozostaje owiana tajemnicą. Wiele skazuje jednak na to, że przybliżoną datę premiery mógł zdradzić nam sam architekt Intela, Raja Koduri, który zamieścił na swoich mediach społecznościowych dość dwuznaczne zdjęcie. 

Na pierwszy rzut oka przedstawia ono zaledwie jego Teslę, a raczej jej tylną część. Fani jednak bardzo szybko zaczęli łączyć fakty, a głównym elementem fotografii ma być... tablica rejestracyjna! I rzeczywiście, ciężko nie odnieść wrażenia, jakby było w tym sporo prawdy. 

Jeśli przyjrzymy się rzeczonej tablicy, zauważymy, że napis nań głosi "THINK XE", co wydaje się pewnym odwołaniem do nadchodzącej linii kart graficznych. Idąc dalej, w lewym górnym rogu widnieją literki "JUN", a więc skrót od angielskiego June (pol. czerwiec). Prawy górny róg to rok. Jaki? 2020!

Oczywiście do informacji należy podejść z dystansem, ponieważ nie jest to nic potwierdzonego. Wszystko może być zaledwie zbiegiem okoliczności, którym chciał się podzielić sam Raja. Co myślicie o całej sytuacji? Sami rzućcie okiem:

Interesuje Cię ten temat? Przeczytaj również:

Źródło: Twitter

Tagi: Intel Intel Xe karta graficzna Raja Koduri Tesla