Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.10.2019 13:30
Civilization 6 bez zapisu w chmurze
1241V

Civilization 6. Brak wsparcia dla zapisu w chmurze na PlayStation 4

Wygląda na to, że najnowsza odsłona Civilization będzie nieco wybrakowana na platformie Sony. W przeciwieństwie do innych platform wersja ta nie będzie wspierała zapisu w chmurze. 

Zaledwie kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie tego, że genialne Sid Meier's Civilization VI zmierza na konsole. Gracze długo czekali na pojawienie się tytułu na dużych konsolach, szczególnie po tym, jak wydany został na Nintendo Switch. 

Okazuje się jednak, że w beczce miodu znalazło się trochę dziegciu. Gra wraz z dodatkami trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One już w listopadzie, jednakże twórcy poinformowali na Twitterze o dwóch brakach, na które natkną się nabywcy. Pierwszy był do przewidzenia i mowa tu o crossplay'u. Ten nie będzie funkcjonował pomiędzy żadnymi z platform. Druga jest bardziej zaskakująca i dotyczy wyłącznie posiadaczy konsol od Sony. 

Wygląda bowiem na to, że gra w wersji na PlayStation 4 nie będzie wspierała funkcji zapisu w chmurze. Jest to nieco kontrowersyjna sprawa, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wystąpi tylko w przypadku tej jednej konsoli. Brak możliwości przeniesienia zapisu z PC na konsolę brzmi nieco... nieprzyjemnie

Interesują Cię gry strategiczne? Przeczytaj także:

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/civilization-vi-no-cloud-saves-ps4/

Tagi: 2k games Firaxis Games Sid Meier's Civilization VI