Tytus Stobiński Tytus Stobiński 04.10.2019 12:55
Pokemon Sword/Shield
1051V

Pokemon Sword/Shield jednak bez 18 sal lidera

Wczoraj do sieci napłynęła informacja, jakoby nowa odsłona serii o walecznych stworkach posiadała aż 18 sal lidera. Niestety, dziś mamy sprostowanie tej informacji.

A to, nieco ostudza nasz entuzjazm, bowiem ciesząca nas liczba 18 gymów, została zredukowana do zaledwie 8. Jak poinformowało Pokemon Company, tyczy się jednej, jak i drugiej wersji gry. 

W rejonie Galar, walki trenerów Pokemonów na salach liderów, to popularny sport i 18 różnego rodzaju sal, współgra z tłem historii zawartej w Pokemon Sword/Shield. W każdej z gier, trener musi zdobyć 8 odznak z poszczególnych gymów, by wziąć udział w mistrzostwach. 

To który gym będzie zawarty w większej lub mniejszej lidze, zależne jest od wersji. Inaczej w Pokemon Sword oraz w Pokemon Shield. Gracz będzie mógł zmierzyć się z liderami, takimi jak Bea i Allister.

Każda wersja posiada więc 8 sal i taką samą liczbę liderów, którym gracz będzie mógł rzucić wyzwanie, jak to miało miejsce w poprzednich grach z serii Pokemon.

Jak więc sami widzicie, sal jest znacznie mniej, ale wydaje się, że twórcy wszystko przemyśleli i dostarczą nam rozrywkę na bardzo wysokim poziomie. O tym jednak, przekonamy się za nieco ponad miesiąc.

Warto również przeczytać:

Tagi: Game Freak Nintendo Pokemon Sword/Shield

Nie przegap