Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 03.10.2019 22:51
amd gpu grafika logo
869V

Radeon RX 5500 zostanie oficjalnie zapowiedziany 7 października? Sugeruje popularny portal

AMD nie ma zamiaru odpuszczać Nvidii. Portal videocardz sugeruje, że czerwoni przedstawią swój najnowszy model karty już za 4 dni.

Kolejne karty graficzne z serii AMD Radeon Navi zbliżają się wielkimi krokami. Portal VideoCardz jest uznawany za wiarygodne źrodło informacji - donoszą oni, że najnowszy model karty od czerwonych ma zostać oficjalnie zaprezentowany 7 października. Niedawno temu dowiedzieliśmy się o prawdopodobnej premierze GeForce GTX 1660 Super, która ma odbyć się w październiku - jak widać, firmy nie mają zamiaru zostawiać sobie miejsca, chcą walczyć o każdego potencjalnego klienta.

Radeon RX 5500 miałby sprawdzić się w średnio budżetowych komputerach oraz laptopach do grania, karta ma być mocnym rywalem dla GeForce GTX z serii 16xx i godnym następcą Radeona RX 560.

Do sieci trafiły również nieoficjalne specyfikacje sprzętu, z których wynika, że najnowszy Radeon będzie wyposażony w 22 jednostki CU, co daje nam 1408 procesorów strumieniowych (tyle samo co najnowsza wersja GTXa 1660 Super). Do dyspozycji zostanie oddane 8 GB pamięci GDDR6 obsługiwane przez 128-bitową magistralę.

Cena nie jest obecnie znana, choć możemy spodziewać się, że będzie ona oscylować w okolicach 600-900 złotych. Pozostaje nam tylko czekać na oficjalną zapowiedź karty graficznej, która zapowiada się obiecująco dla mniej wymagających graczy.

Warto zajrzeć na:

Źródło: https://ithardware.pl/aktualnosci/radeony_rx_5500_oficjalna_zapowiedz_podobno_juz_7_pazdziernika-10362.html

Tagi: amd gpu amd radeon radeon navi

Nie przegap