Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.10.2019 21:30
Richard Jewell
846V

Richard Jewell na zwiastunie. Clint Eastwood zaprasza na film na podstawie prawdziwej historii

Clint Eastwood zaprasza widzów na kolejną produkcję. Uznany reżyser tym razem przestawi historię zwykłego ochroniarza, który choć został uznany za terrorystę, to tak naprawdę uratował wielu ludzi. Zobaczcie zwiastun filmu zatytułowanego „Richard Jewell”.

W 1996 roku Eric Robert Rudolph podłożył bombę w Centennial Olympic Park, gdzie znajdowało się tysiące mieszkańców Atalanty – terrorysta zadzwonił na policję i powiedział, że ładunek wybuchnie za 30 minut. Pakunek po dziewięciu minutach odnalazł Richard Jewell, zaalarmował on Biuro Śledcze i chociaż większość mieszkańców udało się ewakuować, to po kolejnych 13 minutach bomba wybuchła zabijając Alice Hawthorne oraz raniąc ponad sto innych osób.

Richard Jewell został na początku uznany za bohatera, ale jego sytuacja zmieniła się w kilka dni, ponieważ śledczy wrzucili mężczyznę na swoją listę podejrzanych. Życie ochroniarza zostało zniszczone, był szkalowany przez prasę oraz opinię publiczną i właśnie na podstawie tej historii powstał film.

Clint Eastwood sięgnął po naprawdę ciekawą historię, która już na pierwszym zwiastunie pokazuje, w jaki sposób Jewell był traktowany. Mężczyzna zmierzył się z całym krajem i musiał walczyć o wolność oraz dobre imię.

„Richard Jewell” trafi do kin w grudniu.

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: YouTube.com

Tagi: Clint Eastwood film Richard Jewell trailer zwiastun