Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2019 16:00
Ogromne zmiany na Facebooku, licznik lajków najprawdopodobniej zniknie w bliskiej przyszłości
1057V

Ogromne zmiany na Facebooku, licznik lajków najprawdopodobniej zniknie w bliskiej przyszłości

Facebook rozważa usunięcie tzw. "lajków" na swoim portalu. Pierwsze testy już się rozpoczęły, w chwili pisania newsa, tylko w Australii.

Na pewno nie jednemu z nas zależało aby nasz post miał dużą liczbę polubień. Nie raz zdarza się nawet, że jakaś młoda nastolatka nie może pogodzić się z tym, że jej najnowsze zdjęcie na Facebooku ma mało reakcji. W końcu Mark Zuckerberg ma zamiar zakończyć globalny konkurs na popularność użytkowników - nikt nie powinien być poniżany ani zaliczany do gorszego sortu, tylko dlatego, że ma mało lajków.

Oczywiście nadal będziemy mogli reagować na posty znajomych, tylko teraz będzie wyglądało to trochę inaczej. Jeśli my wstawimy posta - będziemy mogli podejrzeć kto i jak zareagował, natomiast jeśli nasz znajomy wstawi posta - możliwość sprawdzenia ilości polubień będzie niemożliwa

Facebook uruchomił pierwsze testy w Australii, gdzie każdy chętny może wziąć w nich udział. O owej funkcji mogliśmy dowiedzieć się już jakiś czas temu, ponieważ ludzie odkryli w kodzie aplikacji linijki odpowiedzialne za zniknięcie licznika reakcji. Krążą plotki, że zespół odpowiedzialny za Instagrama również w najbliższym czasie ma dać możliwość usunięcia liczby serduszek pod zdjęciem.

Ja osobiście pozytywnie odbieram te zmiany, dzięki nim użytkownicy będą mogli skoncentrować się na lepszej treści niż nad robieniem głupot dla fejmu.

 

Tagi: facebook like