redakcja PPE redakcja PPE 28.09.2019 10:20
Fortnite Orange Community Cup
591V

Orange Community Cup – turniej Fortnite! Wielki finał dzisiaj od 11.30

Już w najbliższą sobotę, 28 września, odbędzie się wielki finał zmagań w turnieju Fortnite w ramach Orange Community Cup. Pojedynki najlepszych będzie można śledzić online i na żywo. W puli nagród m.in. 27 000 zł i cenne nagrody.

Aktualizacja: Już 28.09 o godzinie 11:30 rozpocznie się wielki finał Orange Community Cup. Śledź zmagania zawodników podczas transmisji live (na kanale twitch.tv/pago3) lub w salonach Orange w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Na widzów, którzy postanowią udać się do salonów czeka wiele konkursów i zabaw z nagrodami.

Fortnite cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Widać to było również podczas turniejów eliminacyjnych Orange Community Cup. Przez cztery kolejne tygodnie wzięło w nich udział ponad 10 000 uczestników, którzy rozegrali ponad 120 meczów. W minioną sobotę, w II fazie rozgrywek do rywalizacji przystąpiło 190 najlepszych graczy, spośród których wyłoniono 95 finalistów.

Eliminacje przyciągnęły wielu profesjonalnych zawodników, m.in. z takich organizacji, jak ALSEN, DYNAMIND, SlAVGENT, DV1, AGO. W trakcie rozgrywek przeprowadzono 10 godzin transmisji, pokazując najciekawsze spotkania. Streamy przyciągnęły przed ekrany ponad 58 000 widzów, którzy oglądali eliminacyjne mecze w sumie przez 9 850 godzin! Średnia długość jednego meczu wyniosła 35 minut.

Finał online i na żywo w towarzystwie gwiazd Fortnite’a

W wielkim finale w Warszawie, który odbędzie się w sobotę 28 września w Orange Smart Store, zmierzy się 10 najlepszych zawodników oraz znani influencerzy ze sceny Fortnite’a. Pozostałych 85 finalistów (jedno miejsce zarezerwowane jest dla administratora turnieju) będzie z nimi rywalizować online, a finałowy mecz będzie można śledzić w sieci. Finał będzie można również oglądać na żywo w salonach Orange Polska w 5 polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku. Na graczy czekać będą dodatkowe atrakcje, m.in. znani twórcy i streamerzyów ze sceny Fortnite – Pago i Lothar skomentują finałową rywalizację, a Paczol, Holm, Al3xandras, Nitashi, Yoshitomayoshi oraz Jacob spotkają się z fanami na miejscu i odpowiedzą na wszystkie pytania. Gdzie obejrzymy finał:

  • Warszawa – Orange Smart Store, ul. Marszałkowska 126/134
  • Wrocław – Orange Smart Store, ul. Kazimierza Wielkiego 19/23
  • Kraków – Orange Smart Store, ul. Kamieńskiego 11 (Bonarka)
  • Poznań – Orange Smart Store, ul. Półwiejska 43 lok. 103 (Stary Browar)
  • Gdańsk – Orange Smart Store, ul. Karmelicka 1 (Krewetka)

Partnerami finału Orange Community Cup będą firmy BigBen oraz ASUS, dostarczające wysokiej klasy sprzęt gamingowy, na którym zostaną rozegrane mecze w Orange Smart Store w Warszawie. BigBen dostarczy klawiatury, myszki oraz słuchawki marki Nacon, a także inne, cenne nagrody, które będą do zdobycia przez fanów przybyłych do salonów w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Gdańsku, w konkursach aranżowanych przez wspomnianych twórców i streamerów. Z kolei ASUS wyposaży stanowiska dla finalistów w Warszawie w komputery oraz monitory marki ASUS ROG, które koncentrują się na najważniejszych funkcjach gamingowych, zapewniając najlepsze wrażenia z rozgrywki.

Orange Community Cup Fortnite

Cennym sprzymierzeńcem w trakcie finałowej rywalizacji może okazać się technologia światłowodowa. Stałe łącze internetowe w tej technologii zapewnia stabilne połączenie. Dzięki światłowodom gracze mogą się cieszyć płynną rozgrywką online w czasie, w którym pozostali domownicy korzystają ze streamingu wideo w wysokiej jakości.

Orange Polska ma w swojej ofercie usługę FTTH, czyli Fiber To The Home – światłowód do domu. Rozwiązanie to idealnie trafia w potrzeby graczy. Prędkość nawet do 1 Gb/s, sygnał docierający do domu najprostszą i najkrótszą drogą i bezawaryjność to kluczowe cechy tej technologii. Granie w sieci jeszcze nigdy nie było tak łatwe, przyjemne i szybkie. Światłowód  znajduje zastosowanie również przy oglądaniu streamingu wideo wysokiej jakości w takich usługach, jak Netflix czy HBO GO. Szybkie pobieranie gier ze sklepów cyfrowych, ściąganie filmów czy zdjęć? W dzisiejszych czasach kilkusetmegabajtowe pliki to nic nadzwyczajnego, tak samo jak gry zajmujące kilkadziesiąt gigabajtów – zamiast zostawiać konsolę lub komputer na noc, w oczekiwaniu na pobranie zawartości, warto rozważyć podłączenie się do światłowodu. Dzięki niemu w ekspresowym tempie można pobrać gry, aktualizacje, filmy czy zdjęcia.

Orange Community Cup - turniej Fortnite - strona oficjalna

Materiał powstał przy współpracy z Orange Polska

Tagi: Epic Games Fortnite Gearbox Software