Tytus Stobiński Tytus Stobiński 25.09.2019 13:53
Ellie
1620V

The Last of Us: Part II zostanie wydane na dwóch płytach? Nadciągający hit od Naughty Dog może być ogromny

Wczorajsza prezentacja The Last of Us: Part II nie tylko pokazała kolejny fragment rozgrywki, ale także dała nam odpowiedź na najważniejsze pytanie, czyli kiedy tytuł ukaże sie na rynku.

Kontynuacja historii Eliie trafi do sklepów już 21 lutego 2020 roku, którą to datę zapewne zakreśliło w swoich kalendarzach większość posiadaczy PlayStation 4. Sam zwiastun pokazał nam, żeThe Last of Us: Part II zaoferuje dużo bardziej zróżnicowany gameplay, nie zapominając jednak o aspektach mechaniki, które to kupiły nam wraz z częścią pierwszą. Abstrahując jednak od walki, podróży i powrotu Joela, to faktem, który nas interesuje jest rozmiar gry.

A dokładnie nośnik, na jakim wydany będzie sequel The Last of Us. Jak doskonale wiemy, wszystkie gry na konsole Sony ukazują się na płytach Blu-ray. Czasami jednak zdarza się wyjątek i tytuł jest na tyle obszernym dziełem, że zwyczajnie nie mieści się na jednej płycie. Tak przecież było choćby w przypadku wydanego w listopadzie zeszłego roku Red Dead Redemption 2. Wielki otwarty świat, piękna oprawa graficzna i ogromna ilość treści sprawiały, że twórcy musieli wytłoczyć dwukrotnie większą liczbę płyt.

Jak się okazuje, być może będziemy świadkami tej samej sytuacji w przypadku The Last of Us: Part II. Opierając się na opisie jednej z edycji gier na stronie sklepu Best Buy, Naughty Dog musiało ratować się w ten sposób, zapewne chcąc uniknąć zmuszania graczy do pobierania dodatkowych treści przez internet. Jeżeli sytuacja faktycznie okaże się realna, to ciekawym jest, co zajmuje aż tyle miejsca w nadchodzącym hicie od amerykańskiego developera. Wszak sam tytuł posiada raczej zdecydowanie bardziej liniową strukturę niż wspomniane RDR 2.

Warto również przeczytać:

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap