Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 20.09.2019 19:23
Counter Strike: Global Offensive. Valve poprawia zachowanie botów
1514V

Counter Strike: Global Offensive. Valve poprawia zachowanie botów

Irytowała Was sztuczna inteligencja w Counter Strike? Valve wzięło się do roboty i zwiększyło poziom botów - w końcu potrafią strzelić heda!

Najnowsza aktualizacja wprowadziła parę zmian w zachowaniu botów. W chwili pisania newsa, nowe boty nie zostały wdrożone na oficjalne serwery Valve - możemy przetestować je na postawionym osobiście serwerze deathmatch.

Po postawieniu serwera, musimy odpalić grę i wpisać komendę: mp_bot_ai_bt “scripts/ai/deathmatch/bt_default.kv3”. Po chwili wpisujemy mp_restartgame_1 i po restarcie możemy rywalizować z odświeżonymi przeciwnikami. Jeśli odzew będzie pozytywny, możemy spodziewać się kolejnej aktualizacji, która wdroży ulepszone AI do oficjalnych serwerów, bo jak wiemy, obecne boty potrafią kupić tylko negeva i pickować będąc odwróconym plecami do przeciwnika.

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak nowe boty się zachowują. Widzimy tutaj poprawę w poruszaniu się, sprawdzaniu miejscówek a czasami nawet dobre pociągnięcie full-auto (kontrola odrzutu broni). Nadal zachowanie sztucznych przeciwników pozostawia wiele do życzenia, ale pamiętajmy, że nie każdy "potrafi w te karabiny" na najwyższym poziomie. Irytujące byłoby ginięcie za każdym razem od bota na niższych rangach, co nie?

 

Warto przeczytać:

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive Valve Valve/Hidden Path Entertainment