Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.09.2019 16:51
Football Manager 2020
535V

Football Manager 2020 trafi do opakowania z całkowicie odnawialnych materiałów

SEGA i Sports Interactive chcą znacząco zmniejszyć tworzenie sztucznych opakowań zaśmiecających naszą planetę. Football Manager 2020 będzie dostępny wyłącznie w opakowaniu z całkowicie odnawialnych materiałów.

Football Manager 2020 trafi do graczy w listopadzie i produkcja będzie dostarczona na rynek w opakowaniu ze 100% recyklowanych materiałów i z instrukcją drukowaną w 100% na papierze z makulatury. Wydawca wykorzysta w pełnie odzyskiwaną folię polietylenową o niskiej gęstości (LDPE).

W zasadzie jedyną częścią opakowania, której nie będziemy mogli łatwo przetworzyć jest płyta DVD, która jednak może zostać ponownie wykorzystana przez specjalistów – lista firm zostanie opublikowana na stronie internetowej Football Manager.

SEGA podkreśla, że propozycja pozwoli zaoszczędzić około 55 g plastiku na każdą wyprodukowaną jednostkę. W ciągu całego cyklu życia Football Managera 2020 może to doprowadzić do oszczędności nawet 20 ton opakowań z tworzyw sztucznych.

Twórcy przygotowali nawet specjalny materiał z Hectorem Bellerinim, który chętnie angażuje się we wszystkie akcje związane z ochroną środowiska.

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Football Manager 2020 Sega Sports Interactive

Nie przegap