Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.09.2019 19:17
Kroniki Seinfelda Netflix
386V

Kroniki Seinfelda na Netflix. Serial będzie dostępny za kilkanaście miesięcy

Netflix stracił „Przyjaciół” oraz „Biuro”, więc korporacja postanowiła wyłożyć spory budżet na „Kroniki Seinfelda”. Problemem okazuje się data premiery, ponieważ serial będzie dostępny dopiero za kilkanaście miesięcy.

Już w przyszłym roku „Przyjaciele” znikną z Netflixa, więc korporacja chce zapewnić odpowiednie zastępstwo. Wybór padł na „Kroniki Seinfelda”, które jednak aktualnie wciąż są dostępne na Hulu... I będą na tej platformie przez cały kolejny rok.

Premiera „Kroniki Seinfelda” na Netflixie odbędzie się dopiero w 2021 roku i umowa nawiązana z Sony Pictures Television pozwoli streamingowemu gigantowi oferować wszystkie 180 odcinków. Oficjalnie nie poznaliśmy szczegółów transakcji, ale platforma wyłożyła podobno ogromną kwotę – aktualnie Hulu zapłacił za dostęp do epizodów ponad 130 mln dolarów.

O „Kroniki Seinfelda” w głównej mierze walczył Netflix oraz HBO Max, ale ta druga firma musiała w pewnym momencie odpuścić licytację, ponieważ w ostatnich miesiącach włodarze wydali 425 mln dolarów na „Przyjaciół” oraz podobno około 1 mld dolarów na zestaw „Teoria Wielkiego Podrywu” i „Dwóch i pół”.

Jak widać teraz będziemy świadkami nie tylko rywalizacji na oryginalne produkcje, ale od czasu do czasu firmy będą rzucać milionami dolarów w klasyki... To kto przejmie Kevina? ;)

Na naszym portalu polecamy Wam również:

Tagi: Kroniki Seinfelda Netflix serial

Nie przegap