Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.09.2019 15:57
White Helmets
813V

Call of Duty: Modern Warfare znika z rosyjskiego PlayStation Network. Gracze poszkodowani przez politykę

Rozpoczęte testy beta trybu multiplayer, oraz październikowa premiera Call of Duty: Modern Warfare to jedne z najważniejszych dat w kalendarzu graczy gustujących w shooterach.

Niestety, nie wszystkim dane będzie zagrać w najnowszą produkcję autorstwa Infinity Ward. Pierwsze przesłanki dające do myślenia pojawiły się jakiś czas temu, ponieważ żaden ze sklepów handlujących grami nie przyjmował zamówień przedpremierowych na Call of Duty: Modern Warfare, choć tytuł ukaże się już pod koniec przyszłego miesiąca. 

Obecnie sytuacja stała się jeszcze poważniejsza, ponieważ produkcja zniknęła z lokalnego PlayStation Store, a wszelkie zamówienia złożone przez graczy zostały anulowane. Konsumentom zwrócono oczywiście pieniądze. Sony oficjalnie potwierdziło, że Modern Warfare nie będzie w rosyjskim PSN. 

Co spowodowało taki stan rzeczy? Otóż w jednym ze zwiastunów nowej odsłony w dobrym świetle przedstawiono Syryjską Obronę Cywilną, a nie od dziś wiadomo, że rosyjskie media twierdzą, jakoby Białe Hełmy wspierały terrorystów w Syrii. Wedle najnowszych doniesień, tytuł zniknie również z tamtejszego Microsoft Store oraz Battle.net.

Więcej do przeczytania na naszym portalu:

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward