Iza Łęcka Iza Łęcka 13.09.2019 07:30
pady z klawiszem X
933V

Międzynarodowy Dzień Gier Wideo. Branża gier celebrowała swoje święto

Gry wideo skupiają wokół siebie przeróżnych ludzi z całego świata. Jedno jednak nas łączy – zamiłowanie do spędzania czasu przed ukochanymi tytułami. Wczoraj obchodzono Międzynarodowy Dzień Gier Wideo, a czołowi "gracze" na rynku nie zapomnieli o swoim święcie.

Międzynarodowy Dzień Gier Wideo przypada na dzień 12 września. I chociaż istnieje jeszcze jedna data dla tego święta – 8 lipca – a wiele wokół początków tego święta jest niejasności, związane jest wszystko z inicjatywą jednej osoby. W latach 90. XX wieku David Earle, prezes Kid Video Warriors, stał się fundatorem/patronem Międzynarodowego Dnia Gier Wideo dla okolicznych dzieciwków, co zostało po raz pierwszy opisane w gazecie The Hanover Evening Sun. Przez kilka lat świętowano w lipcu, natomiast z czasem data ta została przeniesiona na wrześniową, czego powód nie został jasno określony.

Nasza branża nie omieszkała jednak świętować. Na Twitterze pojawił się szereg niezwykle nostalgicznych, klimatycznych, ale często i zabawnych wpisów dotyczących Dnia Gier Wideo. Dla wielu ekip był to dobry moment na przypomnienie wyjątkowych gier i sięgnięcie pamięcią do kultowych momentów. Poniżej możecie sprawdzić kilka wiadomości od deweloperów.

A Wy jak wczoraj świętowaliście? Które tytuły były ogrywane? :)

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: Twitter.com

Tagi: Bethesda ea Microsoft międzynarowody dzień gier wideo Remedy Entertainment