Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.09.2019 09:56
Yakuza 7
977V

Yakuza: Like a Dragon. System walki, wyścigi gokartów, Summony i screenshoty z Yakuza 7

Od czasu ujawnienia nowej Yakuzy pojawiło się kilka świeżych informacji i screenów. Poraz zatem na małe podsumowanie wiadomości o rzeczonym... RPG-u!

Już od końca sierpnia wiadomo, że marka Yakuza idzie w kierunku RPG. W produkcji znajdziemy turowy system walki, nastawiony na taktyczne wykorzystywanie członków drużyny, ich ekwipunku i zdolności.

"Yakuza 7" to Yakuza: Like a Dragon

Gra dorobiła się już angielskiego tytułu. W Europie i Ameryce Północnej tytuł funkcjonować będzie na rynku jako "Yakuza: Like a Dragon". "Dragon" w tytule można rozumieć jako nawiązanie do marki Dragon Quest. Główny bohater nowej Yakuzy jest wielkim fanem tej kultowej, erpegowej serii a Yuji Horii pozwolił wydawcy na odwołania do swojej marki.

Sega przedstawiła w ostatnich dniach kolejne informacje na temat Yakuza: Like a Dragon. Wiadomo, że dzięki fantazji głównego bohatera, który jest zakochany w Dragon Quest, uczestniczy turowych potyczek będą się przy rozpoczęciu batalii zmieniać w "postacie rodem z RPG fantasy" - np. z bronią białą w garści, z irokezami na głowie czy z tarczami w garści. Ekwipunek też będzie miał ważne znaczenie w Yakuza: Like a Dragon. Bohaterów wyposażymy m.in. w rynsztunek ochronny.

Summony i minigierki w Yakuza: Like a Dragon

Podczas walk można będzie płacić walutą z gry, by przyzywać postacie pomocnicze (tzw. Summony, co stanowi oczywiście nawiązanie do Final Fantasy) poprzez smartfona. Na pomoc wezwiemy m.in. Gary'ego Bustera Holmesa, Gondawarę i innych bohaterów z uniwersum Yakuza. Tacy zawodnicy będą nas wspierać np. atakami i leczniczymi przedmiotami.

Sega ujawniła już również szereg minigierek, które znajdziemy w Yakuza: Like a Dragon. Chodzi o wyścigi gokartów "Dragon Cart". W ich trakcie będzie można pozyskać broń, taką jak np. wyrzutnia rakiet czy działko Gatlinga i korzystać z niej w trakcie zabawy. Kolejna minigierka to gra rytmiczna w trakcie wizyt w kinie. Główny bohater często zasypia w trakcie seansów i trzeba mu pomagać, by nie zamykały się mu oczy. W produkcji znajdziemy też minigierki hazardowe PachiSlot: Million God: Kamigami no Gaisen Another God Hades: Ubowareta ZEUS Ver., PachiSlot Fist of the Blue Sky: Houyuu oraz PachiSlot Moujuuou: Ouja no Houkou.

Premiera w Japonii odbędzie się 16 stycznia 2020 r. Na Zachodzie gra trafi na rynek w niesprecyzowanym okresie 2020 r.

Tagi: Ryu Ga Gotoku Studio Sega Yakuza: Like a Dragon