Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.09.2019 14:47
Xperia 5
913V

Xperia 5 to nowy model smartfona od Sony. Spójrzcie jak prezentuje się od strony technicznej

Nowa Xperia nie jest następcą flagowego modelu, ale z pewnością to kawał dobrego sprzętu.

Nie potwierdziły się więc plotki, które twierdziły, że tegoroczna edycja targów IFA przyniesie informacje na temat następcy Xperii 1, który to miał zostać oznaczony numerem 2. Zamiast tego, Sony pokazało Xperie 5, która plasuje się gdzieś pomiędzy "jedynką|, czyli flagowcem od Sony, a tańszymi modelami, czyli Xperią 10 oraz 10 Plus.

Telefon jest nieco mniejszy od Xperii 1, co możecie zobaczyć na obrazku poniżej. W kwestii podzespołów producent nie poszedł na skróty i umieścił w telefonie procesor Snapdragon 855 oraz modem LTE X24. Prócz tego telefon posiada 6 GB pamięci RAM.

Xperia 5 wyposażona jest w wyświetlacz OLED FullHD+ o przekątnej 6.1 cala i proporcjach wyświetlanego obrazu 21:9. Tak samo jak w przypadku modelu Xperia 1, tak również tutaj wykorzystano technologię obrazu z której korzystają telewizory Bravia. Dostaliśmy także obsługę systemu Dolby Atmos i możliwość odtworzenia nagrań Hi-Res audio. Bateria o mocy 3140 mAh pozwolić ma na pełen dzień pracy, a smartfon posiada możliwość szybkiego ładowania.

Z tyłu urządzenia znajdziemy 3 aparaty. Główny z nich - 26mm, szerokokątny 16mm i trzeci, teleobiektyw 52mm. Nowa Xperia wyposażona jest w technologię EyeAF, która to występuje w aparatach Sony Alpha.

Cena modelu wyniesie około 3500 tysiąca, a sprzedaż rozpocznie się w październiku.

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Sony Xperia 5