Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.05.2019 18:23
Sony Xperia
1754V

Sony Xperia F to podobno składany smartfon Japończyków. Premiera z PS5

Sony to kolejna korporacja pracująca nad składanym smartfonem. Urządzenie nazwane Sony Xperia F ma zadebiutować w okolicach PlayStation 5. Poznaliśmy pierwsze szczegóły sprzętu, który może okazać się sporą ciekawostką.

Sony to kolejna firma pracująca nad składanym smartfonem. Do Sieci wyciekły pierwsze informacje dotyczące Sony Xperia F – nazwa nie jest ostateczna oraz oficjalna, więc może zostać jeszcze zmieniona, ale światowe media będą pewnie właśnie w taki sposób określać „składaka” Japończyków.

Sony Xperia 1 stawia na filmy

Sony Xperia F ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku, czyli w okolicach premiery PlayStation 5. Nie jest to podobno przypadkowe działanie, ponieważ korporacja chce mieć pewność, że w drugiej połowie roku będzie głośno o japońskich urządzeniach, które mają w dodatku oferować rewolucyjne podejście do zabawy.

Według przecieków, Sony Xperia F będzie podobnie jak Sony Xperia 1 i Sony Xperia 10 oferować proporcje 21:9 – podobno w tym wypadku inżynierowie zdecydowali się na sprzęt składany pionowo. Propozycję ma zasilać wyświetlacz OLED od Samsunga.

Ponowne postawienie na 21:9 może sugerować jedno – korporacja faktycznie chce w kolejnych latach skupić się na oferowaniu klientom najlepszych wrażeń podczas oglądania filmów na urządzeniu mobilnym. Czy to ma sens? Trudno powiedzieć.

Sony Xperia F może także zaoferować wsparcie 5G, ponieważ korporacja już w ubiegłym roku informowała, że pracuje nad dodaniem tego elementu do swoich przyszłych urządzeń. Trudno oczywiście jednocześnie sądzić, że firma zapewni w tym modelu przezroczysty wyświetlacz – patent na taką technologię został zarejestrowany przez Japończyków w Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

Polecamy:

Źródło: https://wccftech.com/sony-xperia-f-foldable-smartphone-next-year/

Tagi: składany smartfon smartfon sony sony xperia sony xperia f