Iza Łęcka Iza Łęcka 05.09.2019 08:44
Moon Remix RPG Adventure Nintendo Switch
721V

Moon: Remix RPG Adventure po 22 latach trafi na Zachód. Kultowy RPG z PlayStation powraca

Nintendo otrzyma kolejną perłę. Onion Games potwierdziło przeniesienie kultowego Moon: Remix RPG Adventure na Nintendo Switcha. Gra zatytułowana „Moon” zostanie wydana z angielskimi napisami – pierwszy raz od pierwotnej premiery w 1997 roku.

W 1997 roku na pierwszym PlayStation zadebiutował Moon: Remix RPG Adventure, ale gra nigdy nie otrzymała angielskich napisów i nie została wydana na Zachodzie. Twórcy po premierze w Japonii pracowali nad lokalizacją, projekt jednak nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Onion Games potwierdziło w nocy prace nad przeniesieniem Moon: Remix RPG Adventure na Nintendo Switcha. Gra zatytułowana „Moon” wyląduje w japońskim eShopie już 10 października, a wkrótce odbędzie się również premiera w pozostałych krajach – twórcy zapowiedzieli stworzenie lokalizacji.

Moon: Remix RPG Adventure w swoim czasie zostało docenione przez japońską branżę – w 2000 roku Famitsu wrzuciło tytuł na listę 120 najlepszych gier z PlayStation (nota 32/40 punktów). Będzie to na pewno spora gratka dla fanów gatunku – produkcja pokazując w nowym świetle standardowe mechaniki RPG-ów, przez niektórych graczy została okrzyknięta jako „anty-RPG”.

Jak sądzicie – Moon przetrwa próbę czasu? Więcej informacji z dzisiejszego Nintendo Directa znajdziecie na naszej stronie.

Warto spojrzeć na naszym portalu:

Źródło: https://gematsu.com/2019/09/cult-classic-rpg-moon-coming-to-switch-on-october-10-in-japan-later-worldwide

Tagi: moon Moon: Remix RPG Adventure Nintendo Nintendo Switch