Iza Łęcka Iza Łęcka 05.09.2019 07:30
Tomb Raider 2 film
1050V

Tomb Raider 2 ma datę premiery. Znamy reżysera odpowiedzialnego za widowisko

Lara Croft nie powróci w przyszłym roku. Poznaliśmy nowego reżysera, który zajmie się ekranizacją kolejnej przygody znanej poszukiwaczki skarbów. Na kontynuację „Tomb Raidera” przyjdzie nam sporo zaczekać.

„Tomb Raider” z 2018 roku otrzymał budżet sięgający 94 mln dolarów, generując jednocześnie ponad 272 mln dolarów przychodu, więc kontynuacja wydaje się być naturalną konsekwencją znakomitych wyników. Roar Uthaug tym razem nie zdecydował się pracować przy produkcji, dlatego wytwórnia musiała rozpocząć poszukiwania odpowiedniego reżysera.

Za kontynuację opowieści będzie odpowiedzialny Ben Wheatley – Anglik był reżyserem między innymi „Free Fire”, „A Field in England”, „High-Rise” oraz „Lista płatnych zleceń”. Scenariusz napisze Amy Jump, która już w kwietniu potwierdziła prace nad stworzeniem opowieści do sequela „Tomb Raidera” - co ciekawe, scenarzystka współpracowała już z reżyserem przy wszystkich wcześniej wymienionych produkcjach.

Produkcja filmu rozpocznie się na początku 2020 roku, a premiera została zaplanowana na 19 marca 2021 roku. W głównej roli ponownie zobaczymy Alicię Vikander, która zebrała sporo pochwał za swoje pierwsze wcielenie się w Larę Croft.

Warto przypomnieć, że aktualnie „Tomb Raider” z 2018 roku jest dostępny w ofercie HBO GO.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://deadline.com/2019/09/tomb-raider-sequel-ben-wheatley-director-alicia-vikander-lara-croft-mgm-march-19-2021-release-1202710550/

Tagi: Amy Jump Ben Wheatley film tomb raider Tomb Raider 2