Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.09.2019 13:42
Night in the Woods
1066V

Alec Holowka, twórca Nights in the Woods nie żyje

Dziś dotarła do nas bardzo smutna informacja związana z twórcą gry Night in the Woods. Alec Holowka nie żyje.

O śmierci developera poinformowała jego siostra, Eileen Mary Holowka za pomocą wpisu na Twitterze. Nie znamy przyczyny zgonu twórcy Night in the Woods, ale ostatnie doniesienie i oskarżenia względem Aleca, oraz potwierdzenie ze strony siostry o tym, że przebywał on pod specjalistyczną opieką mogą nam dawać pewnie wskazówki, że kondycja psychiczna nie była w najlepszym stanie. 

Przypomnę, przed kilkoma dniami Zoe Quinn, dawna współpracownica Holowki oskarżyła go o napaść na tle seksualnym. Prócz tego, developerka twierdziła, że Alec izolował ją od świata zewnętrznego, poniżał, hamował rozwój kariery oraz był niejednokrotnie brutalny. Część zespołów, która współpracowała z twórcą zdecydowała się, po przeanalizowaniu dowodów w sprawie zakończyć współpracę. 

Cała sprawa jest, jak już wspomniałem regularnie komentowała przez Eileen Mary, która prosi, by nikt z nas nie wykorzystywał trudnej sytuacji i nie obarczał winą za śmierć któregoś z byłych współpracowników. Jak możemy przeczytać, prosi ona byśmy skupili się na prewencji i pomocy w takiej sytuacji. 

Wyjdź i postaraj się o kogoś, nie dopuść by taka sytuacja miała znów miejsce.

To oczywiście bardzo przykra sprawa, niezależnie od wszelkich okoliczności. Jeżeli pojawią się jakieś nowe szczegóły, to z pewnością Was o nich poinformujemy. Holowka miał 35 lat.

Więcej na naszym portalu:

 

Tagi: Alec Holowka Finji indie Infinite Fall Night in the Woods