Iza Łęcka Iza Łęcka 29.08.2019 07:28
Yakuza 7
1970V

Yakuza 7 to turowy jRPG! Znamy datę premiery i oglądamy wyśmienity zwiastun

SEGA nie rezygnuje z marki Yakuza. Na specjalnej prezentacji Ryu ga Gotoku Studio pokazało Yakuza 7 zaskakując wielu graczy. Tytuł zadebiutuje już na początku przyszłego roku i otrzyma turowy system walki.

SEGA w końcu zaprezentowała nową odsłonę serii Yakuza. Za produkcję odpowiada Ryu ga Gotoku Studio, czyli zespół odpowiedzialny za rozwój całego uniwersum. Gra została ujawniona na specjalnej konferencji.

Yakuza 7 a dokładnie Yakuza 7: Whereabouts of Light and Darkness to turowy jRPG i nie jest to żart – w ubiegłym roku Japończycy z okazji prima aprilis przygotowali prezentację, w której Yakuza przedstawiana był jako japoński RPG i jak się okazuje... Była to pierwsza zapowiedź gry.

„Klasyczny format gier Yakuza osiągnął kompletny styl, więc chcieliśmy spr.óbować czegoś innego. Nasi eksperci od tworzenia gier akcji zmienili produkcję w RPG. Mamy nadzieję, że nasi fani przyjmą tę zmianę. Jeśli nie, chętnie powrócimy do gry akcji w przyszłości”

Powyższe słowa podczas konferencji powiedział Toshihiro Nagoshi, producent serii, który podkreślił, że obrany plan działania jest w zasadzie eksperymentem. Twórcy już najwidoczniej nie mają pomysłu na rozbudowę klasycznej Yakuzy, więc postawili na jRPG.

Głównym bohaterem został Ichiban Kasuga, który podczas opowieści będzie walczył wspólnie ze swoimi partnerami – na jednym zdjęciu znajdziecie pokaz rozgrywki. Wygląda to zaskakująco ciekawie, ale jak fani przyjmą taką zmianę?

Yakuza 7 niestety wciąż nie doczeka się jednoczesnej premiery na całym świecie. 16 stycznia 2020 roku odbędzie się premiera w Japonii, a następnie tytuł zostanie przeniesiony do Stanów Zjednoczonych oraz do Europy – premiera na Zachodzie odbędzie się w 2020 roku.

Warto sprawdzić na naszym portalu:

Źródło: SEGA

Tagi: jrpg yakuza 7 Yakuza 7: Whereabouts of Light and Darkness