Iza Łęcka Iza Łęcka 27.08.2019 07:30
CS GO aresztowania
2891V

CS:GO to nie zabawa. Gracze zostali aresztowani za ustawianie meczów

Od momentu pojawienia się poważnych pieniędzy w grach wideo oraz w potyczkach esportowych, policja nie może bagatelizować spraw ustawiania meczów przez graczy. Boleśnie przekonali się o tym Australijczycy, którzy zostali aresztowani za swoje niecne czyny.

Gry wideo są traktowane coraz to poważniej nie ze względu na podejmowanie poważnych tematów lub prezentowanie efektownej grafiki. Do naszej branży wkroczyły duże pieniądze, które są systematyczne zwiększane ze względu na sukces i duże zainteresowanie szerokiej publiczności sportami elektronicznymi.

Gracze biorą udział w oficjalnych meczach, które są obstawiane przez ich fanów, a często w grę wchodzą ogromne kwoty. To właśnie z tego powodu australijska policja aresztowała sześciu zawodników podejrzanych o obstawianie i ustawianie spotkań w Counter-Strike: Global Offensive.

Śledztwo rozpoczęło się w marcu i zostało zainicjowane przez firmę bukmacherską, która dostrzegła podejrzaną sytuację. Policja poinformowała, że zawodnicy wpłynęli na przynajmniej pięć meczów.

W konsekwencji aresztowano sześciu podejrzanych, a australijska policja nadała sprawie wysoki priorytet, ponieważ jest to pierwszy taki przypadek w kraju i funkcjonariusze chcą mieć pewność, że w odpowiedni sposób zajmą się sprawą:

„Esports jest naprawdę rozwijającym się przemysłem sportowym i w konsekwencji pojawia się zapotrzebowanie na dostępność zakładów na wyniki turniejów i meczów. Te aresztowania podkreślają również, że policja będzie poważnie traktować wszelkie doniesienia o podejrzanej lub przestępczej działalności w ramach esportu i zachęcamy każdego, kto posiada informacje o podobnych sytuacjach, do kontaktu z policją.”

Warto sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://kotaku.com/six-counter-strike-players-arrested-over-match-fixing-a-1837596515

Tagi: Counter-Strike: Global Offensive Valve Valve/Hidden Path Entertainment

Nie przegap