Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.08.2019 14:37
Metro 2033 film
1409V

Film Metro 2033 nadciąga. Dmitrij Głuchowski powierzył uniwersum Rosjanom

Dmitrij Głuchowski postanowił kolejny raz powiększyć swoje uniwersum. Metro 2033 otrzyma film i tym razem za produkcję będą odpowiadać Rosjanie. Twórca najwidoczniej nie chce powtórzyć ostatniego błędu.

Dmitrij Głuchowski nie ma dobrych wspomnień z pracami nad ekranizacją Metro 2033. Pisarz sprzedał prawa do książki już w 2012 roku, ale pod koniec ubiegłego roku otrzymaliśmy zaskakującą wiadomość – MGM chciało umiejscowić wydarzenia w Waszyngtonie. Twórca uniwersum był przekonany, że to zabije ducha jego serii, więc zrezygnował ze współpracy z amerykańską wytwórnią filmową.

Film Metro 2033 od Rosjan

Teraz Głuchowski nie chce ponownie popełnić tego błędu, więc nawiązał współpracę z Gazprom Media i trzy podmioty należące do korporacji (TNT-Premier Studios Company, TV-3 Channel, Central Partnership) zajmą się stworzeniem adaptacji Metro 2033.

Nikt tutaj nie myśli o wieloletnim projekcie – prace na planie ruszą już w 2020 roku, a premiera filmu została zaplanowana na 1 stycznia 2022 roku. Aktualnie nie podjęto współpracy z zachodnimi wydawcami, więc nie wiemy, czy w tym dniu opowieść zostanie wyemitowana w między innymi Polsce.

Mimo wszystko możemy być dobrej myśli, ponieważ Rosjanie chcą zainwestować sporo w produkcję oraz promocję:

„Książka tego rosyjskiego autora stała się znana na całym świecie i jest osadzona w kulturze fanów i graczy science fiction z całej planety. Dla nas i Gazprom Media Holding jest to projekt marzeń, najbardziej ambitny i zakrojony na szeroką skalę film, jaki kiedykolwiek przygotowaliśmy. Zamierzamy zainwestować bezprecedensową kwotę... W produkcję i promocję tego filmu zarówno w Rosji, jak i za granicą” - powiedział Walerij Fiedorowicz, jeden z producentów

Głuchowski pomoże w produkcji filmu Metro 2033

Głuchowski podkreślił, że przez 10 lat nie znalazł odpowiedniej ekipy, która mogłaby zająć się stworzeniem ekranizacji, ale w końcu znalazł zespół i będzie aktywnie współpracował przy projekcie:

„W Rosji nie widziałem żadnych producentów, którzy mogliby zrobić dobrą adaptację tej książki. Wydawało się to po prostu niemożliwe. Ale teraz w końcu spotkałem zespół, któremu mogę powierzyć "Metro". Nasze ambicje okazały się podobne: stworzyć światowej klasy przebój i zachwycić nawet tych, którzy przeczytali trylogię i znają ją na pamięć. Żeby ich nie zawieść, jestem gotów stać się kreatywnym producentem filmu i pomóc przygotować go za pomocą moich rad i działań”.

Aktualnie nie potwierdzono reżysera oraz aktorów zaangażowanych w ekranizację Metro 2033.

Metro 2033 film GL

Polecamy również:

Źródło: https://variety.com/2019/film/global/metro-2033-movie-1203311748/

Tagi: Dimitrij Głuchowski film film metro 2033 metro 2033

Nie przegap