Oddworld: Soulstorm trafi ekskluzywnie do Epic Games Store. Twórcy szczerze o podjęciu decyzji

News
1347V
Oddworld: Soulstorm trafi ekskluzywnie do Epic Games Store. Twórcy szczerze o podjęciu decyzji
Iza Łęcka | 20.08.2019, 11:02

Chcąc stworzyć satysfakcjonujący i cieszący się popularnością wśród graczy tytuł, twórcy często muszą podejmować szereg wyborów, nie tylko dotyczących samego tworzenia gry. Oddworld Inhabitants postanowiło szczerze wyjaśnić decyzję o trafieniu swojej najnowszej produkcji do Epic Games Store.

Jak ogłosili twórcy z Oddworld Inhabitants ich najnowsze dzieło Oddworld: Soulstorm trafi ekskluzywnie do Epic Games Store. Podjęcie decyzji o sprzedaży wersji na PC w sklepie firmowym, zostało z niezwykłą szczerością skomentowane i wyjaśnione przez deweloperów:

„Soulstorm finansowaliśmy w 100% sami. Soulstorm jest naszą najbardziej ambitną grą w historii, a my jesteśmy zaangażowani w tworzenie wspaniałego tytułu, który spełnia najwyższe standardy jakości. Ale aby stworzyć wersję Soulstorm jaką chcemy, a na jaką Ty zasługujesz, potrzebowaliśmy dodatkowej pomocy finansowej.”

Jako wydawca niezależny Oddworld Inhabitants, finansujący w całości samodzielnie swoje poczynania musieli wziąć pod uwagę nie tylko aspekt tworzenia kolejnych gier zgodnie z własną wizją i pomysłem, ale również możliwości finansowe – co w tym przypadku będzie wspierane przez Epic Games. Podjęcie partnerstwa, dzięki któremu twórcy będą mieć gwarancję określonej kwoty zysku.

"Jako wydawca niezależny musimy oceniać partnerstwa, które pomogą nam osiągnąć nasze cele, chroniąc jednocześnie naszą wizję Soulstorm i kwintologii. Firma Epic wspiera nasze cele i zaangażowanie i jest skłonna pomóc nam w ich osiągnięciu, zapewniając nam postęp w sprzedaży gry na PC, za co jesteśmy niezwykle wdzięczni." 

Jak wiemy, Oddworld: Soulstorm pochłonie nas na długie godziny - zatapiając się w grze poświęcimy nawet do 100 godzin, smakując w nowych i jakościowo lepszych mechanikach świata, doświadczając upiększonej oprawy wizualnej, ale przede wszystkim poznamy nową historię, prezentującą znacznie mroczniejszą wizję świata Oddworld. Premiera tytułu najpewniej na początku 2020 roku.

O Oddworld: Soulstorm przeczytacie również:

Źródło: Facebook.com

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper