Iza Łęcka Iza Łęcka 19.08.2019 11:59
ray tracing w grach na gamescome
791V

Ray tracing w grach na gamescom 2019. Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion, Minecraft i inne

Tegoroczny gamescom możemy rozpocząć pod znakiem ray tracingu. NVIDIA zapowiada coraz więcej tytułów, które otrzymają wsparcie RTX – na liście mamy chociażby takie produkcje jak Call of Duty: Modern Warfare, Control czy Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Sprawdźcie z nami zwiastuny gier.

Ray tracing ostatnimi czasy prezentowany był w poszczególnych produkcjach jako dodatek, który podkręcał doznania wizualne graczy. Jak się jednak okazuje NVIDIA coraz śmielej podchodzi do tematu, przygotowując się do wsparcia coraz większej liczby debiutujących w przyszłości tytułów- chociaż o pierwszej grze AAA z wymaganym ray tracingiem podobno możemy mówić w 2023 roku. 

Jak ochoczo zapowiedział Matt Wuebbling, szef marketingu GeForce w firmie NVIDIA:

W roku, w którym NVIDIA umożliwiła osiągnięcie ray tracingu w grach w czasie rzeczywistym, ta rewolucyjna technologia została zastosowana w całej branży. Patrząc na liczbę gier, dużą liczbę franczyzy i zapierające dech w piersiach wizualizacje podczas naszej imprezy Gamescom 2019, jasne jest, że ray tracing nadszedł i jest naprawdę drogą naprzód w rozwoju gier.

Jednocześnie firma udostępniła już materiały prezentujące możliwości RTX, a mówimy tutaj o podkręceniu graficznym w takich grach jak: Call of Duty: Modern Warfare, Watch Dogs: Legion, Metro Exodus DLC, Vampire: Maskarada - Bloodlines 2, Wolfenstein: Youngblood, Minecraft, Control czy najnowsze SYNCED: Off-Planet.

W Sieci możemy sprawdzić już zwiastuny produkcji, które otrzymają wsparcie Nvidii.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/nvidia-demonstrates-ray-tracing-in-modern-warfare-minecraft-dying-light-2-watch-dogs-legion-and-more/

Tagi: gamescom 2019 nvidia rtx Ray Tracing

Nie przegap