Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.08.2019 08:39
Agent King
445V

Agent King. Elvis Presley jako superbohater w animowanym serialu Netflix

Netflix dalej inwestuje w seriale animowane. Tym razem bardzo popularna platforma VOD podejmuje temat Elvisa Presleya.

Netflix ogłosił w 42 rocznicę śmierci Elvisa Presleya, że stworzy serial animowany o życiu "Króla rock and rolla".

Dzieło o słynnym muzyku powstaje we współpracy z Priscillą Presley (byłą żoną artysty) oraz z piosenkarzem Johnem Eddiem, Sony Pictures Animation, Sony Pictures Television i Authentic Brands Group. Animacja zwana "Agent King" ma być przeznaczona dla dorosłych odbiorców i być ze wszech miar dojrzała. Tym razem zobaczymy jednak Elvisa Presleya w trochę innej roli, niż zwykle - jako wyśnionego superbohatera, który walczy ze złoczyńcami (oprócz tego oczywiście zachwycając świat swoją muzyką).

Poniżej krótki opis zamierzeń autorów serialu:

"Elvis Presley zamienia eleganckie wdzianko na plecak odrzutowy i zostaje tajnym agentem, aby pomóc w walce z mrocznymi siłami zagrażającymi krajowi, który kocha - a robi to wszystko, utrzymując swoją pracę, jako Król rock and rolla.

(...) Od czasu młodości Elvis marzył o tym, by być superbohaterem walczącym z przestępczością i ratującym świat. Będzie mógł to zrobić dzięki serialowi "Agent King" - powiedziała Priscilla Presley, która odpowiada za produkcję serialu. - Ja i John Eddie cieszymy się ze współpracy z Netflix i Sony Animation i z możliwości pokazania światu Elvisa, którego wcześniej nie widzieli"

Wiadomo, że scenariuszem "Agent King" zajmuje się Mike Arnold, który jednocześnie pełni rolę producenta. Netflix nie podał jeszcze daty premiery serialu.

Tagi: Agent King animacja Elvis Presley netflix serial