Iza Łęcka Iza Łęcka 14.08.2019 12:15
THQ przejmuje kolejne studia
572V

Darksiders 3 i MotoGP pod nowym wydawcą. THQ Nordic przejmuje kolejne studia

THQ Nordic nie planuje oszczędzać. Tym razem do swojego portfolio za całkiem niemałe sumki przejmuje Gunfire Games oraz Milestone. 

THQ Nordic to znany szwedzki wydawca, który już w tym roku podjął się całkiem sporych ruchów w branży gier. Tylko w poprzednich dwóch kwartałach przejęli Piranha Bytes (nabywając tym samym prawa do Elex, Gothic oraz Risen) oraz Warhorse Studios (twórców Kingdom Come: Deliverance), ale jak widać apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Wydawca zdecydował się na całkiem spore zakupy przejmując Gunfire Games oraz Milestone. Gunfire Games znane jest między innymi z dwóch odsłon serii Darksiders - Darksiders II: Deathinitive Edition, Darksiders III – a za niedługo będziemy mogli zasmakować w ich najnowszej produkcji z elementami RPG Remnant: From the Ashes.

Lars Wingefors, dyrektor generalny THQ Nordic, powiedział w oświadczeniu:

Wraz z przejęciem Gunfire Games, wzmacniamy pozycję THQ Nordic w USA i dodajemy doświadczony i utalentowany zespół rozwojowy, który doskonale znamy ze współpracy z Darksiders. Gunfire wniesie do grupy swój wkład w postaci doskonałej wiedzy fachowej w zakresie rozwoju, dzięki możliwym do zrealizowania efektom synergii już od pierwszego dnia. Z wielką nadzieją na przyszłe projekty witamy teraz zespół w rodzinie THQ Nordic.

Z kolei Milestone jest studiem z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier wyścigowych. Mając na swoim koncie ponad 50 produkcji z wyprzedanymi 8 milionami egzemplarzy od 2013 roku i 5 tytułami w trakcie powstawania, zdaniem przedstawicieli THQ idealnie dopasuje się do możliwości wydawniczych firmy.  Deweloperzy są przede wszystkim znani z takich serii jak MotoGP, RIDE czy MXGP.

Co ciekawe, dzięki udziałom w grupie Goodbye Kansas Game Invest, wydawca stał się współwłaścicielem  studiów m.in. Palindrome Interactive (twórców zaplanowanej na 2020 rok Immortal Realms: Vampire Wars), Fall Damage, Framebunker czy Neon Giant.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://wccftech.com/thq-nordic-acquires-gunfire-games-milestone-new-saints-row-game-in-development-while-dead-island-2-changes-studio-again

Tagi: Darksiders III Gunfire Games THQ Nordic