Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.08.2019 12:44
Ty the Tasmanian Tiger powróci na Nintendo Switch!
955V

Ty the Tasmanian Tiger powróci na Nintendo Switch!

Ty the Tasmanian Tiger jest jedną z bardziej niedocenionych platformówek ery PlayStation 2. Po świetnej trylogii cykl został zawieszony na kilka lat, jednakże teraz mistrz rzucania bumerangami powróci na Nintendo Switch!

Pochodzące z Australii Krome Studios zasłynęło w naszej branży takimi tytułami jak The Legend of Spyro, Star Wars: The Force Unleashed (port na PS2/PSP), czy też Viva Piñata: Party Animals. Ich flagową w latach 2002-2005 serią było jednak Ty the Tasmanian Tiger.

Opowieść o rzucającym bumerangami tygrysie tasmańskim oferowała bardzo dobrą rozgrywkę platformową połączoną z przyjemną walką i malutkimi łamigłówkami. Obecnie Krome Studios jest w dosyć ciężkiej sytuacji i od paru lat ratuje się wrzucając swoje starsze produkcje na Steam.

Teraz zaś twórcy potrzebowali naszej pomocy i uruchomili zbiórkę na Kickstarterze, dzięki której po przekroczeniu 50 tysięcy dolarów wsparcia, Ty miał powrócić na Nintendo Switch. I wiecie co, cel osiągnięto w niecałe 24 godziny! To oznacza, że powrót serii na konsole jest już więcej niż pewny. 

Studio ma w planach także wydanie gry na inne platformy (zapewne PS4 i Xbox One), ale do tego potrzebne będzie zebranie jeszcze dodatkowych funduszy. Jeśli chcecie wesprzeć Ty the Tasmanian Tiger, śmiało możecie wpłacać datki na Kickstarterze.

Całą serię możecie zakupić również na Steamie

Źródło: Facebook

Tagi: Electronic Arts Krome Studios Ty the Tasmanian Tiger