Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.08.2019 16:50
Square Enix logo studia
1163V

Japończyk został aresztowany po przesłaniu gróźb do studia Square Enix

Policja w Japonii zatrzymała wczoraj mieszkańca Japonii, który groził pracownikom studia Square Enix, iż zapewni im powtórkę z pożaru w Kyoto Animation.

W zeszłym miesiącu byliśmy świadkami tragicznej w skutkach desperackiej akcji człowieka, który na ofiary wybrał pracowników studia Kyoto Animation. Spowodował on pożar w placówce zajmującej się produkcją anime, w wyniku czego śmierć poniosło 35 osób. 

Rany po wydarzeniu wciąż są świeże, więc jeszcze gorzej należy potraktować zachowanie kolejnego Japończyka. Czterdziestoletni Kenichi Hiratsuki został zatrzymany pod zarzutem gróźb wysyłanych w kierunku pracowników studia. Treści były skrajnie nieodpowiedzialne. I choć "oddawajcie moje pieniądze za waszą gównianą grę" można potraktować jako żart, to "chcecie powtórki z Kyoto Animation?!" był zdecydowanie karygodny. 

Jak donoszą portale informacyjne, w mieszkaniu Japończyka nie znaleziono żadnych substancji, które mogłyby umożliwić wzniecenie takiego pożaru. Mimo tego nawet jeśli były to zwykłe, niewiele znaczące słowa, z perspektywy wydarzeń z poprzedniego miesiąca, policja słusznie zrobiła, reagując na zaistniałą sytuację. 

Przeczytaj także:

Źródło: https://www.pcgamesn.com/square-enix-arson-arrest

Tagi: japonia kyoto animation pożar Square Enix