Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 10.08.2019 08:37
GRIS zadebiutuje na urządzeniach mobilnych Apple
591V

GRIS zadebiutuje na urządzeniach mobilnych Apple

GRIS jest jedną z najlepszych gier niezależnych 2018 roku, lecz wielu graczy ominęła, albowiem wyszła tylko na PC i Nintendo Switch. Teraz zapowiedziano powstanie wersji mobilnej, która na samym początku uderzy w urządzenia Apple.

Ekipa Nomada Studio przygotowała pod koniec zeszłego roku istną perełkę, która z miejsca stała się jedną z najlepszych gier niezależnych na Nintendo Switch oraz PC.

Tytuł jest unikalny pod względem artystycznym, co nadaje mu nie tylko świetnego charakteru, ale także pokazuje, iż fajnym stylem graficznym można naprawdę wiele zdziałać. Po udanym debiucie sprzed 9 miesięcy, Hiszpanie postanowili przerzucić swoje dzieło na urządzenia mobilne z systemem iOS, gdzie wskoczy już 22 sierpnia!

Fabuła gry koncentruje się zaś na dziewczynie o imieniu Gris, która zamknięta w swoim świecie, stara sobie radzić z bolesnymi wspomnieniami. Podczas rozgrywki duże znaczenie ma suknia odzwierciedlająca stan ducha bohaterki - to dzięki niej radzi sobie z coraz trudniejszymi wyzwaniami.

Tagi: Devolver Digital GRIS iOS Nomada Studio