Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.08.2019 17:38
Gamedec to cyberpunkowy RPG
1365V

Gamedec to cyberpunkowy RPG. Polacy przenoszą znaną sagę

Studio Anshar Studios pracuje nad cyberpunkowym RPG osadzonym w świecie z książkowej sagi. Gra otrzymała pierwszy zwiastun, który wygląda naprawdę dobrze.

Gamedec to cyberpunkowy RPG przygotowany przez Anshar Studios. Twórcy opracowują grę na motywach książkowej sagi pod tym samym tytułem autorstwa Marcina Sergiusza Przybyłka.

Twórcy postanowili przenieść graczy do świata, w którym wirtualne „światy-gier” sprawiają, że pojęcie „rzeczywistości” jest względne. Ludzie żyją w nowych miejscach, które jednak rodzą nowe problemy – pożądanie, zazdrość, chciwość czy pragnienie nieograniczonej władzy. To właśnie z tego powodu nawet w XXII wieku ludzie potrzebują Gamedeców, czyli specjalnych detektywów zajmujących się tropieniem oszustów, zbrodni i spisków popełnianych w wirtualnych światach.

Marcin Sergiusz Przybyłek (autor sagi Gamedec, pełni w projekcie rolę projektanta oraz konsultanta ds. świata gry) wypowiedział się na temat przygotowania produkcji:

„Bazę inspiracji dla gry stanowią dwa pierwsze tomy pentalogii „Gamedec”, czyli „Gamedec. Granica Rzeczywistości” oraz „Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw”. Zespół, którego jestem częścią, tworzy grę, która pod pewnymi względami będzie mroczniejsza niż książkowy pierwowzór. Czytelnicy znający przygody Torkila Aymora znajdą liczne odwołania do książek i zaczerpnięte z nich motywy, a ci, dla których Gamedec jest czymś zupełnie nowym, potraktują moją literaturę jako rozwinięcie tego, co znajdą w grze”.

Anshar Studios stawia na mocne zakorzenienie wyborów w całej grze. W Gamedec każda, nawet najmniejsza decyzja może mieć natychmiastowe, długofalowe lub ukryte konsekwencje. Studio obiecuje sięgnięcie do fundamentów gatunku RPG, który został przez deweloperów odpowiednio rozbudowany – będziemy uczestniczyć w rozbudowanych dyskusjach, tworzyć lub demaskować sieci intrygi i spiski, a pewnie znajdą się chętni na odkrywanie wszystkich związków między wirtualnym światem a rzeczywistością.

Gamedec zadebiutuje w 2020 roku. Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że w 2013 roku CDP.pl wydało planszówkę Gamedec – był to wspólny projekt Marcina Przybyłka i Jana Madejskiego.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Anshar Studios Gamedec zapowiedź