Caliber to shooter od Wargamingu. Twórcy World of Tanks prezentują nowe IP

News
1949V
Caliber to shooter od Wargamingu. Twórcy World of Tanks prezentują nowe IP
Iza Łęcka | 08.08.2019, 13:00

Wargaming właśnie ogłosił swoją pierwszą produkcję „przeznaczoną dla starszego odbiorcy”. Twórcy World of Tanks opracowują strzelankę, która skupia się na komunikacji, koordynacji działań oraz taktyce. Znamy pierwsze szczegóły i mamy zwiastun gry zatytułowanej Caliber.

Wargaming to mistrzowie gier free-2-play. Zdecydowanie, deweloperzy nie zmieniają dobrych przyzwyczajeń. We współpracy z 1C Gaming Studios opracowano Caliber – jest to drużynowy shooter, który zaoferuje rozgrywkę PvE oraz PVP. W każdym zespole znajdzie się po czterech operatorów o różnych klasach:

  • Szturm: efektywny na średnim i krótkim dystansie. Idealny do agresywnego stylu gry.
  • Wsparcie: wspomaga drużynę ogniem kryjącym. Dla miłośników ciężkiego uzbrojenia.
  • Medyk: wspiera drużynę w ogniu walki. Dobra klasa dla osób lubiących pomagać innym.
  • Snajper: walczy na dalekich dystansach. Celne oko i pewna ręka to podstawa.

Deweloperzy stworzyli gameplay skupiony na współpracy graczy – każdy będzie prezentował inną klasę i rolę w drużynie – a podczas pojedynków wcielimy się w przedstawicieli narodowych sił specjalnych. Twórcy zaoferują szczegółowe przedstawienie modelów postaci (od uniformów, przez naszywki, po uzbrojenie i akcesoria), a wszystkie detale są odwzorowaniem cech poszczególnych sił specjalnych z całego świata – w Caliber znajdzie się między innymi polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemieckie Kommando Spezialkräfte.

Alexander Zezyulin, dyrektor gry, zapowiedział pozycję następującymi słowami:

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy prezentować Caliber w Europie po raz pierwszy, a dodatkowo na największej growej scenie – na gamescomie! I tak, projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada ona filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli Wam wygrać w tym teatrze działań wojennych.”

Caliber będzie obecny po raz pierwszy w Europie na targach gamescom 2019. Tytuł był wcześniej sprawdzany w krajach WNP, a teraz nadszedł czas na testy w Europie – jesteście zainteresowani? Wargaming zaprasza na witrynę playcaliber.eu

Więcej o działaniach Wargamingu:

Źródło: Informacja prasowa

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper