Iza Łęcka Iza Łęcka 08.08.2019 12:13
syn marnotrawny serial
656V

Syn marnotrawny od FOX zapowiada się wyśmienicie. Zwiastun najnowszego serialu o seryjnych mordercach

FOX lubi raczyć widzów ciekawymi historiami. Właśnie przedstawiono nowy serial „Syn marnotrawny”, który oprócz doborowej obsady, zaskoczy nas nietypową rodzinną opowieścią z seryjnymi zabójstwami w tle.

Łącząc dramatyzm i mroczną komedię nowa marka stacji skupia się na Malcolmie Bright, który ma szczególny dar – doskonale wie jak myślą zabójcy. Wszystko to za sprawą jego ojca Martina Whitly, który był jednym z najgorszych znanych seryjnych zabójców nazwanym "Chirurgiem". Bright jako najlepszy profiler sądowy i psycholog kryminalny pomaga nowojorskiej policji w rozwiązywaniu zagadek i powstrzymywaniu kolejnych morderców. Dodając do tego problemy psychiczne i skomplikowane perypetie rodzinne – z wysuwającą się na pierwszy plan relacją z ojcem – możemy mówić o niezłym wymieszaniu elementów freudowskiej psychologii z Sherlockiem Holmes'em.

Za produkcję odpowiedzialny będzie Sam Sklaver, Chris Fedak i Sarah Schechter, a w rolach głównych zobaczymy Toma Payne'a („Medicus”, „Niezwykły dzień Panny Pettigrew”) jako Malcolma, Michael Sheen („Masters of sex”) zagra jego ojca. W produkcji udział wezmą między innymi Lou Diamond Phillips („La Bamba”, „Dom obłąkanych dusz”), Halston Sage i Aurora Perrineau.

Chociaż fabuła znacząco odbiega od wielkiego hitu stacji „Dr. House”, twórcy FOX-a potwierdzają silną inspirację nieprzeciętnym doktorem:

„Dr. Gregory House był kimś, kto posiadał silną traumę, która odcisnęła wpływ na jego dalsze losy, a do tego chcieliśmy nawiązać.”

Doktor zmagał się bowiem z fizycznym upośledzeniem, w przypadku nowego bohatera serialu możemy mówić o silnej traumie psychicznej, która stanowi dominujący element fabuły produkcji. Jak stwierdza jeden z producentów:

"Chris i ja naprawdę bawiliśmy się z postaciami oraz  tym, co czyni je interesującymi w telewizji. Zastanawialiśmy się  jak rodzice wpływają na dzieci. Co by było, gdyby twój ojciec był seryjnym mordercą - ale także naprawdę dobrym ojcem? Ten pomysł stał się katalizatorem dla „Marnotrawnego syna”.”

Zaciekawieni najnowszą serią telewizyjnego potentata? Sprawdźcie z nami świeżutki teaser zapowiadający pierwszy sezon. „Syn marnotrawny” już tej jesieni zostanie wyemitowany na stacji FOX.

Polecamy również:

Źródło: https://deadline.com/2019/08/prodigal-son-fox-tca-sam-sklaver-chris-fedak-sarah-schechter-michael-sheen-tom-payne-1202663835

Tagi: FOX serial syn marnotrawny