Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.08.2019 16:51
Skandaliczne zachowanie Entertainment Software Association. Wyciekły dane 2 tysięcy uczestników E3 2019!
1033V

Skandaliczne zachowanie Entertainment Software Association. Wyciekły dane 2 tysięcy uczestników E3 2019!

Dane osobowe blisko 2 tysięcy osób wyciekły do sieci na skutek niedopatrzenia ze strony Entertainment Software Association, organizatorów targów. Sprawa jest poważna i z pewnością nabierze rozpędu w najbliższych dniach.

Wśród osób, których dane wyciekły do sieci, są między innymi, dziennikarze, youtuberzy, jak i również twórcy gier wideo. Nie jest wiadomym, jak niezabezpieczony plik z listą i danymi 2 tysięcy osób znalazł się w sieci, ale z pewnością ktoś dopuścił się poważnego niedopatrzenia. To nie pierwsza taka sytuacja związana z Entertainment Software Association. Jak się okazuje, portal gameindustry.biz dotarł do kolejnych list danych pochodzących z E3 2004 oraz E3 2006. Łącznie baza liczyła 6 tysięcy nazwisk i byłą dostępna na stronie - aż do dzisiaj,

Treści jakie krążą po sieci to imiona, nazwiska i numery telefonów, lecz także adresy zamieszkania. Wedle informacji, wyciek nie zawiera podawanych w późniejszym procesie rejestracyjnym numerów paszportów i dokumentów tożsamości, lecz po takiej wpadce nie można być już pewnym niczego. Wszystko było dostępne do pobrania za pośrednictwem oficjalnej strony ESA, która to po zorientowaniu się z zaistniałą sytuacją usunęła plik, lecz lepiej nie myśleć, przez jaki czas mógł on być dostępny dosłownie dla każdego.

Organizacja wysłała maila do uczestników targów, w których przeprosiłą za całe wydarzenie, lecz z pewnością nie jest to koniec sprawy. Ten zapewne znajdzie swoje rozstrzygnięcie na sali sądowej. Co dalej z organizacją targów E3? Czas pokaże, ale scenariuszy może być naprawdę wiele.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Tagi: E3 Electronic Entertainment Expo esa wyciek danych