Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2019 19:25
Proceder Chada
1216V

Proceder na zwiastunie. Film o życiu Tomasza Chady

W listopadzie odbędzie się premiera interesującego filmu dla wszystkich fanów polskiego rapu. „Proceder” przedstawia historię Tomasza Chady, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Film powalczy o Złotego Lwa podczas tegorocznego tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

W 2009 roku ukazała się debiutancka płyta rapera Tomasza Chady zatytułowana „Proceder” i właśnie tę nazwę wykorzystano do filmu, który ma przedstawić „prawdziwą historię rapera”. Mężczyzna zginał 18 marca 2018 roku w niewyjaśnionych okolicznościach.

Historia Chady zainspirowała Michała Węgrzyna, który stanął na stołku reżysera w filmie, który powalczy o Złote Lwy podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Historia została zapowiedziana następującymi słowami:

"Proceder", który wejdzie na ekrany kin 15 listopada, to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

Czy taka produkcja ma głębszy sens? Zobaczcie pierwszy zwiastun, który w sumie w dobry sposób zapowiada wydarzenia. Warto wspomnieć, że w rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Kowalewski, Gabriela Muskała, raperzy: Marcin Gutkowski (KALI), Vienio (MOLESTA EWENEMENT), Michał Buczek (Z.B.U.KU), Bajorson oraz Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak.

Polecamy:

Tagi: film proceder trailer zwiastun