Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.08.2019 18:49
eFootball PES 2020
3012V

eFootball PES 2020 - skąd wzięła się zmiana nazwy? Developer wyjaśnia marketingowy zabieg

Demonstracyjna wersja nowego eFootball PES 2020 od kilku dni śmiga już w sieci dając tym samym graczom okazję potrenować nieco przed premierą pełnego produktu, No właśnie, tylko skąd zmiana nazwy w serii?

Jeżeli i Was zdziwił fakt, że po wielu latach istnienia na rynku i doskonale rozpoznawalnej nazwy, jaką było Pro Evolution Soccer developer zdecydował się ją zmienić, mamy wyjaśnienie przyczyny takie stanu rzeczy. Kiedy mówimy o tak dużej marce, podjęcie tego typu kroku, nie jest wcale łatwą i oczywistą decyzją. Ta bowiem sprawia, że sprzedawana graczom przez lata seria ma do osiągnięcia pewien nowy cel. Na temat tego jaki, opowiedział nieco dyrektor marki w Europie, Lennart Bobzien.

Jak się dowiadujemy, wydawca chciał skupić się na aspekcie esportowej sfery, w kierunku której seria ma w planach z odsłony na odsłonę zmierzać coraz bardziej:

Pełna nazwa naszego produktu przeistacza się w eFootball: PES. W tym rok więc, gracze otrzymają eFootball: PES 2020. Chcemy zdecydowanie bardziej skupić się na scenie prężnie rozwijającej się esportowej, co pokazaliśmy już w przeszłości za sprawą PES League oraz eFootball PRO. Teraz szykujemy jeszcze więcej turniejów i rywalizacji dla graczy. Uznaliśmy więc, że zawarcie naszego oświadczenia w nazwie, pokaże graczom, w którym kierunku zmierzamy. 

Widać więc, że Konami chce jak namocniej uczynić z Pro Evolution Soccer, eFootball PES typową, turniejową serię areny międzynarodowej.

Więcej na temat wirtualnej piłki nożnej na naszym portalu:

 

 

Źródło: https://www.fortressofsolitude.co.za/konami-explains-why-pes-2020-is-getting-a-name-change/

Tagi: eFootball PES 2020 Konami