Tytus Stobiński Tytus Stobiński 05.08.2019 12:13
Wolfestein: Youngblood
1385V

Wolfenstein: Youngblood i sprawa mikropłatności. Twórca nie wytrzymał nękania i usunął konto na Twitterze

Żyjemy w dobie internetu i błyskawicznego przepływu informacji, zarówno tych lepszych, jak i gorszych. Niekiedy jednak możliwość skontaktowania się z obcym człowiekiem w ciągu kilku minut, nie jest niczym dobrym.

Najnowsza odsłona Wolfenstein o podtytule Youngblood jest solidną produkcją, która zgarnęła niezłe oceny w recenzjach na całym świecie i jako pierwsza zdecydowała się zmienić głównego protagonistę oraz wprowadzić kampanię kooperacyjną w historii serii. Niestety, twórcy umieścili również w grze popularne mikropłatności, choć te ograniczają się jedynie do kosmetycznych zmian. Mimo to wielu graczy nie było zadowolonych tym faktem i jasno dała to do zrozumienia.

O ile krytyka wobec zabiegów, jakie stosują twórcy jest czymś normalnym i w wielu aspektach zdrowym, o tyle w tej sytuacji została przekroczona pewna granica. Ofiarą ataków oraz napastowań i gróźb padł Mitja Roskaric, projektant poziomów pracujący przy Wolfenstein: Youngblood. Co najbardziej niezrozumiałe, celem stał się więc człowiek, którego zadaniem było sprawienie, by poziomy w nowej odsłonie shootera dwały nam jak najwięcej frajdy. 

Wpierw, twórca zdecydował się zmienić ustawienia swojego konta i uczynić jej "prywatnym". Niestety, nie przyniosło to oczekiwanych zmian i ostatecznie Roskaric nie wytrzymując psychicznej presji usunął całkowicie swojego Twittera. Oczywiście, wyrażanie dezaprobaty nie jest niczym złym, lecz składanie gróźb i nękanie człowieka, który po prostu brał udział w tworzeniu projektu zahacza o bardzo poważne i przerażające w skutkach działanie.

Na temat sprawy wypowiedział się starszy dyrektor techniczny w Ubisoft, Simon Cooper. Po jego poście, wielu z internautów próbowało tłumaczyć swoje zachowanie twierdząc, że Bethesda za późno poinformowała o zawarciu mikropłatności, w związku z czym Mitja zasłużył na wszystko co go spotkało.

Cała sytuacja powinna dać do myślenia każdemu z nas. Kierowana wobec kogoś krytyka może czasami przekroczyć zdrowe granice i spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

 

Źródło: https://thenerdstash.com/wolfenstein-youngblood-dev-leaves-twitter-after-harassment-over-microtransactions/

Tagi: Bethesda MachineGames Wolfenstein: Youngblood

Nie przegap